O to víc je pro fotbalisty Viktorie Plzně důležité proniknout do Evropské ligy.

Dnes rozehrají v Plzni play-off této soutěže se srbskou Vojvodinou Nový Sad a věří, že k postupu dál jim pomůže impulz vyplývající z čerstvé trenérské rošády.

Věří v to i kapitán červenomodré družiny David Limberský. „V posledních dnech se toho událo hodně a teprve uvidíme, jestli to bude mít pozitivní dopad na kabinu. My ale všichni věříme, že ano," prohlásil včera před novináři zkušený obránce.

Nový hlavní kouč Karel Krejčí předtím v Plzni dlouho působil po boku Pavla Vrby. Vrátí se
s ním i duch tehdejší zlaté éry, kdy Viktoria svými výkony ohromovala Evropu?
To je těžké takhle říci. Ale rozhodně chceme i pod novým trenérem podávat co nejlepší výkony. Navázat na to úspěšné, co jsme tehdy společně zažívali, ale na hodnocení je opravdu brzo.

Co se změnilo v tréninku, v kabině během těch pár dní?
Přišel nový impulz a my ho respektujeme. Trenéra známe, víme co od něj čekat a věříme, že budeme hrát útočnější, atraktivnější fotbal, než tomu bylo v poslední době.

Uvolnila se s příchodem nových trenérů atmosféra v týmu?
Na to se skutečně těžko odpovídá. My věříme, že atmosféra se zvedne a bude pozitivní, ale v tomhle ohledu bude nejvíc záležet na tom, jak se nám povede dvojzápas s Vojvodinou. A změna na trenérských postech nás k tomu může nakopnout.

K přípravě na Vojvodinu s novými lodivody jste měli jen čtyři dny. Stačilo to?
Mělo by, protože i kdyby se trenéři neměnili, tak by příprava nebyla delší. V sobotu jsme hráli ligu v Teplicích, v neděli bylo volno a od pondělí bychom se zaměřili na Vojvodinu. Jako teď.

Zdálo se, že pod trenérem Miroslavem Koubkem hrála Viktoria defenzivněji, než v minulých letech. Mohlo by se to s příchodem Karla Krejčího změnit?
Mluvili jsme s ním o tom, a je fakt, že krajní obránci by se měli daleko víc zapojovat do ofenzivy.

Co soudíte o síle Vojvodiny, která v předkole Evropské ligy vyřadila italskou Sampdorii Janov?
Jsou na vítězné vlně. My jsme měli možnost vidět soupeře na videu, trenéři nám rozebrali jeho hru a věřím, že jsme připraveni. Je to kombinačně hrající mužstvo, které spoléhá na brejky. Především jejich útočný kvartet je silný, ale my si ho pohlídáme.