Utkání s Petřínem má výkop ve středu od 15 hodin v tréninkovém areálu v Luční ulici, „Škoda že hrajeme už od tří, ale těšíme se. Je to pro nás takové pestření a zároveň kvůli tomu i trénujeme. Věřím, že si to všichni užijeme," říká na úvod Radek Vodrážka.

Vzhledem k nadcházejícímu utkání si petřínští fotbalisté neužili vánoční pauzu zcela bez tréninku. „Během Vánoc jsme byli dvakrát. Ještě potrénujeme i oba dny před zápasem, abychom nebyli moc tlustí," dodává s úsměvem kormidelník divizního celku.

Oba týmy se naposledy mezi sebou utkaly v létě 2017, kdy Viktoria porazila Petřín 2:0. Vlastní branku si tehdy vstřelil Jaroslav Levý, druhý gól vsítil Marek Bakoš, momentálně již asistent plzeňského trenéra Michala Bílka.

„Doufám, že nedostaneme moc gólů a dobře si zahrajeme. Když jsme se utkali s Viktorkou naposledy, bylo to jen 0:2. Tehdy jsme se drželi. Teď myslím, že to tak těsné nebude," odhaduje Radek Vodrážka, který plánuje potrápit defenzívu Viktorie.

Daniel Bláha v dresu Talent týmu Plzeňského kraje.
Jícha ani Kašpárek, benjamínkem v reprezentaci házenkářů je mladík z Plzně

„Chceme více útočit než minule a vstřelil branku. Nebudeme rozhodně jen bránit. V plánu máme protočit dvě jedenáctky, ale uvidíme ještě, jak to dopadne, protože nám někteří kluci odpadli," vysvětluje zkušený trenér.

Přes zimní období nedoznal kádr Petřína dosud žádných změn, přestože byli na seznamu nové tváře. „Měli jsme vyhlédnuté dva hráče, ale ani jeden z nich zatím nedorazil. U toho jednoho záleží, jak dopadnou jeho testy ve třetí lize. Pokud by tam neuspěl, vrátili bychom se k tomu. Jsme tak ve stejném složení jako na podzim," dodává Vodrážka.

Po zápase s Viktorií dostanou petřínští fotbalisté volno do konce týdne. Následně se již začnou připravovat na start jarní části divize.

„Najedeme už na klasický rytmus čtyř tréninků týdně. Hned na úvod pojedeme na soustředění do Sušice, kde zároveň odehrajeme přátelský zápas s Domažlicemi," prozrazuje trenér Petřína.

Mistrovské oslavy na plzeňském náměstí. To jsou chvíle, které se fanouškům fotbalistů Viktorie nikdy neomrzí.
FOTO+VIDEO: Rok 2022. Další rok královny Viktorie. Titul a Liga mistrů