V obou klubech totiž strávil několik úspěšných sezon. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant zvolil dres Viktorie a patřil k oporám západočeského týmu. Dvakrát se urostlý zadák, který hraje v současnosti za Slavoj Koloveč v krajském přeboru, na palubovce haly Slavie v Edenu prosadil i střelecky a s Kamilem Bártou byl nejlepším střelcem týmu.

Viktoria skončila při svém prvním startu na prestižním turnaji v Edenu na posledním osmém místě. Nemrzí vás to?
Samozřejmě, poslední nechce být nikdo. Ale je třeba si si uvědomit, že jsme tak trochu zaplatili nováčkovskou daň. Na turnaji jsme startovali vůbec poprvé.

Co dělalo týmu největší potíže?
Na rozdíl od jiných týmů, třeba Sparty či Slavie, které trénují v hale celou zimu, nám halová praxe chybí. My se scházíme k zápasům jen na velkém hřišti. Chvíli nám trvalo, než jsme se zorientovali v prostoru haly a zvykli si na to, že na jedné straně se hraje na auty a na druhé na mantily, což je dost nezvyklé.

Na turnaji mohou startovat jen hráči starší čtyřiceti let, výjimkou jsou dva fotbalisté od pětatřiceti let. Díky tomu jste si mohl v Praze zahrát. Potěšilo vás to?
Určitě, moc jsem se do Prahy, a konkrétně do haly Slavie, těšil. Vždyť v Edenu jsem prožil několik velmi krásných fotbalových roků a rád jsem se do tohoto prostředí po letech vrátil. Bylo příjemné se zase potkat se známými tvářemi, pozdravit se a popovídat si, co je nového. Zvláště poté, co už nepracuji pro agenturu Nehoda Sport a s lidmi kolem vrcholového fotbalu se tak často nepotkávám, to bylo pro mě zajímavé.

V Praze jste sice skončili poslední, ale například s vítězem turnaje, mužstvem Nike, za které hráli například Hašek, Chovanec, Bílek, Siegl a a další, jste sehráli vyrovnanou partii a podlehli 3:5. Zdálo se, že vám často ani nepřálo štěstí…
Stává se, že neproměníte vyloženou šanci, vzápětí uděláte drobnou chybu, ale soupeř vás za ni z protiútoku potrestá. V hale rozhodují kolikrát maličkosti.

Špatný dojem jste v Praze asi neudělali, když vás pořadatelé pozvali na další ročník. Z toho jste museli mít radost…
To určitě. Výsledkově to mohlo být určitě lepší, ale po fotbalové stránce jsme podle mého nepropadli. Věřím tomu, že příští rok v Praze svoje umístění vylepšíme.