Velkým překvapením jara jsou zatím hráči Bolevce, kteří hráli třikrát s favorizovanými týmy a všechna tři utkání vyhráli. V Rokycanech zvítězili 2:0, doma zdolali Rapid 2:1 a před týdnem vyhráli v Chrástu senzačně 2:0.

„Kdyby mi před zahájením jara někdo říkal, že tyto zápasy vyhrajeme, považoval bych ho za blázna. Ne, že bych svému mužstvu nevěřil, to právě naopak, ale naši soupeři, které jsme porazili, mají úplně jiné ambice a daleko silnější kádry,“ myslí si bolevecký trenér Petr Nykles.

V sobotu čeká Bolevec utkání jiné kategorie než ty předchozí. Přijedou Vejprnice a plzeňský tým se poprvé na jaře ocitne v jiné roli. „Možná po předchozích výsledcích budeme trochu v roli favorita a určitě nás čeká něco jiného. Proti silným celkům jsme pozorně bránili a spoléhali na brejky. To samé asi u nás budou hrát Vejprnice a my budeme muset víc útočit,“ tvrdí kouč Bolevce.

Hráčský kádr domácích kompletní nebude. „Zraněni jsou Greif a Šnajdr. Naopak s tréninkem začal Stašek a bude už v sobotu k dispozici,“ uvedl Petr Nykles.

Jarní výsledky Vejprnic jsou zatím dost proměnlivé. Remizovaly 2:2 ve Stříbře, doma přehrály 3:0 Chanovice, ale prohrály v Plzni na SK ZČE 0:2 a v domácím prostředí uhrály bezbrankovou remízu s Horažďovicemi.

Vejprnický trenér Milan Dejmek jarní výsledky Bolevce oceňuje, ale svému celku věří. „Soupeř byl i s favority stoprocentní, ale každá série jednou skončí. A proč ne teď.“

Ve vejprnickém kádru chybí momentálně dva hráči. „Zraněn je Libor Rada, u kterého je podezření na naštíplou kost, a z rodinných důvodů chybí brankář Marek Hajžman. Jinak jsme kompletní,“ říká Milan Dejmek.

Na jaře suverénní a vedoucí Koloveč jede na půdu posledních Klatov, kde je vysokým favoritem. Druhé Rokycany cestují do Rozvadova a v tabulce třetí Chrást se představí na půdě Horní Břízy.

Program 20. kola Puma krajského přeboru: Klatovy (16.) – Koloveč (1.) SO 16.30 – Křen, tip Deníku: 2, Město Touškov (6.) – Rapid Plzeň (5.) SO 16.30 – Maroušek, tip Deníku: 1, Horní Bříza (14.) – Chrást (3.) SO 16.30 – Šlapák, tip Deníku: 2, Bolevec (10.) – Vejprnice (9.) SO 16.30 – Bogdan, tip Deníku: 1, Rozvadov (12.) – Rokycany (2.) NE 15.00 – Petržílka, tip Deníku: 2, Holýšov (4.) – Přeštice (7.) NE 16.30 – Houdek, tip Deníku: 1, Horažďovice (13.) – Stříbro (8.) NE 16.30 – Urban, tip Deníku: 0, SK ZČE Plzeň (15.) – Chanovice (11.) NE 16.30 – Jirsa, tip Deníku: 2.