Utkání začala Plzeň ve velkém stylu, jako by se vítězná mistrovská euforie ze sobotních Štruncových sadů přenesla druhý den i na hřiště v Luční ulici.

Na koně posadil domácí mladičký útočník Krmenčík, který si v sobotu jako člen širšího kádru prvoligového A mužstva pověsil na krk zlatou medaili za první místo v Gambrinus lize. Vytáhlý forvard se na konci první čtvrthodiny šikovně uvolnil a napálil míč do šibenice branky hostů. A stejný hráč o tři minuty později vstřelil i druhý gól. Ve 35. minutě se Beránek zbavil bránícího hráče a z jeho centru skóroval Vaněček.

Plzeňané ovládli hru i ve druhém poločase a bylo jen otázkou času, kdy padne čtvrtý gól. Přišel v 54. minutě, kdy se z rozehraného přímého kopu trefil obránce Mandous. Hosté už jen snížili z penalty.

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, měli jsme ze soupeře respekt, ale kluci zvládli první poločas výborně a třemi góly rozhodli utkání,“ viděl zápas kouč Jiří Skála.

FC Viktoria Plzeň B – FK Mladá Boleslav B 4:1 (3:0). Branky: 15. a 18. Krmenčík, 35. Vaněček, 54. Mandous - 78. Horák (PK). Rozhodčí: Blaschke - Schröter, Langer. ŽK: 1:4. Diváci: 60.

Viktoria B: A. Mandous – Mudra, Nový, Růžička, M. Mandous - Hrošovský, Dvořák (71. Šlajs), Hoffmann - Krmenčík (46. Mandula), Vaněček, Beránek.

Ostatní výsledky 28. kola: Liberec B – Jablonec B 3:1, Slavia B – Hlavice 1:3, Chomutov – Ovčáry 1:0, Pardubice – Česká Lípa 2:0, Písek - Žižkov B 1:1, České Budějovice B - Bohemians Praha 3:1, Karlovy Vary - Vltavín 2:0, Králův Dvůr - Kunice.