Zatímco tenkrát se oba sokové utkali „pouze" v Poháru vítězů pohárů, dnes půjde o bitvu ´na nejvyšší úrovni´. Ribéry a spol. budou od 20:45 hodin v Doosan Areně útočit na postup ze základní skupiny Ligy mistrů, Viktoria se pokusí o zázrak.

Kádr Bayernu ze 70. let patřil, stejně jako ten současný pod vedením kouče Guardioly, k absolutní světové špičce. Současná Viktoria v pohárech rozhodně nepatří mezi otloukánky, ve srovnání s německým mistrem ale stále připomíná jen trpaslíka.

Před dvěma týdny si z Mnichova přivezla výprask 0:5. To předchůdci Horvátha a spol. padli v Mnichově 1:6. Doma ale tehdejší druholigová Škodovka nešťastně prohrála pouze 0:1. Povede se Vrbově družině podobně odolávat?

Pravdou je, že sázkové kanceláře příliš českému mistru nevěří. Chance vypsala na výhru německého mistra kurz 1,15:1. „Na vítězství Plzně lze naopak vsadit v kurzu 15:1. A 97 procent sázejících tipuje výhru Bayernu," připomíná drsná statistická čísla Karolína Stonjeková, mediální zástupkyně Chance.

Viktoriáni přesto zůstávají před důležitým duelem pozitivně naladěni. „I když se nám nedařilo v Teplicích nebo třeba se Slavií, tak jsme se snažili pořád uvažovat pozitivně," potvrdil záložník Daniel Kolář. A někteří míří ještě výše. „Víme, že některé zázraky se ve fotbale už staly, takže se o to chceme pokusit," přeje si forvard Stanislav Tecl.

Jaký scénář představí zaplněné Doosan Areně samotní aktéři?