Dnes 27. června je čeká v Nymburku druhé přípravné utkání, od 17 hodin změří síly se Spartakem Trnava, účastníkem slovenské Corgoň ligy.

V prvním herním testu, ve kterém Plzeň prohrála v sobotu s Ružomberokem 0:1, dal trenér Viktorie Stanislav Levý příležitost 22 hráčům. Stejný plán měl i pro dnešní utkání, ale z jeho záměru sešlo. „Kvůli problému s kotníkem budou chybět Malcharek a Psohlavec. K dispozici tak budu mít pouze 19 hráčů, což znamená, že někdo bude muset absolvovat oba poločasy,“ uvedl Levý.

Od začátku zápasu dostane v plzeňské brance příležitost Daněk, po přestávce ho vystřídá Ilizi. Šanci prokázat své kvality dostane také příbramský Jan Halama, který se zapojil do přípravy Viktorie v pondělí.

„Utkání bereme spíše jako kondiční záležitost, ale chci, aby všichni hráči odevzdali za 45 minut to, na co mají. Určitě nechceme v přípravě prohrávat, ale výsledek není až zas tak důležitý,“ dodal Levý.

Včera 26. června byl v Praze nalosován nový ročník Gambrinus ligy. Viktoria zahájí sezonu první srpnový víkend v Mostu. V rámci druhého kola přivítá doma pražskou Spartu s bývalým kapitánem Viktorie Davidem Limberským. „To bude velmi náročné utkání, Sparta bude opět patřit k hlavním favoritům na zisk titulu,“ uznává sílu Pražanů kouč Viktorie.

Třetí kolo odehraje Plzeň v Brně, potom bude hostit Bohemians a v pátém kole se představí v Ostravě. „Nemá cenu si stěžovat na těžký los. Musíme to brát tak, jak to je, a snažit se od začátku vyhrávat,“ měl jasno Levý.