V každém případě čeká Západočechy dostatečný počet přípravných utkání, která prověří herní formu Viktorie.

Do zápasového rytmu vstoupí svěřenci trenéra Pavla Vrby už tuto sobotu proti prvoligové Příbrami. Domácí duel se Středočechy na umělém trávníku areálu v Luční je současně zahajovacím duelem jedné ze skupin zimní Tipsport ligy.

„Spíše se přikláním k verzi, abychom přípravné zápasy hráli později. Vzhledem k tomu, že hráči měli individuální plány a běhali už od 17. prosince, mně to ale tolik nevadí. Základní část, kterou máme jinak na programu první dva týdny přípravy, vlastně už mají odběhanou,“ říká trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

„Spíše mi vadí, že začínáme zápasy rovnou se silnými mužstvy. V tomto období přípravy, kde je objem zátěže velký, bych raději volil mužstva z nižších soutěží,“ říká trenér Viktorie.

Po sobotním zahajovacím duelu Tipsport ligy proti Příbrami sehraje Viktoria v Plzni i zbývající dvě utkání skupiny.

Zajímavostí je, že soupeře povedou proti Viktorii její bývalí hráči a později i trenéři. Jaroslav Šilhavý přijede ve středu 13. ledna do Luční ulice s Dynamem České Budějovice a o tři dny později, v sobotu 16. ledna, zavítá na umělý trávník v Plzni trenér Stanislav Purkart s druholigovým Baníkem Sokolov.

Soupeři Viktorie budou v přípravných zápasech také divizní Tachov, třetiligový Králův Dvůr či druholigová Čáslav.

Fotbalisté Viktorie budou mít během zimní přípravy dostatek příležitosti i ke konfontaci s kvalitními zahraničními soupeři. K tomu jim poslouží účast na mezinárodním turnaji v ruské Soči na začátku února a při herním soustředění ve Španělsku.

„V Soči nás čeká domácí tým a potom jeden z dvojice mužstev Austria Vídeň nebo Bate Borisov,“ upřesňuje plzeňský trenér.

Formu následně vyladí Plzeňané při soustředění ve Španělsku. „I tady nás čekají zajímaví soupeři, ukrajinský celek Metallurg Záporoží, dánský Randers FC a ruský Spartak Moskva,“ připomíná Vrba další soupeře.

Do odvetné části první Gambrinus ligy vstoupí Viktoria v sobotu 27. února v domácím prostředí Městského stadionu ve Štruncových sadech proti Baníku Ostrava.

Známý už je i termín odloženého podzimního ligového duelu s Teplicemi. Utkání na severu Čech se odehraje ve středu 10. března.