Na tom, že tři body zůstaly doma, se lví měrou podílel Martin Fillo, autor prvních dvou branek Plzně. Skóre utkání otevřel v 18. minutě, když si výborně naběhl na rohový kop Šímy a hlavou poslal míč za záda brankáře Bartalského.

„Věděli jsme o síle Žižkova. Především na hřišti soupeřů, kde uhrál pět bodů ze svých šesti. Naštěstí jsme šli brzy do vedení a potom jsme kontrolovali hru,“ uvedl po utkání Stanislav Levý, trenér plzeňské Viktorie.

Nápor domácích ale utlumil ve 32. minutě hostující Stracený, který utekl domácím stoperům a se štěstím vyrovnal na 1:1. „Měli jsme hodně šancí na to, abychom zvýšili na 2:0, zápas by se potom určitě vyvíjel zcela jinak. Ten gól jsme obdrželi po takové chvilkové nepozornosti,“ mrzela laciná branka domácího kouče.

Po změně stran viděly téměř čtyři tisícovky diváků ve Štruncových Sadech od obou soupeřů opatrnou hru bez vyložených brankových příležitostí. „Ve druhé půli to bylo určitě utkání o trpělivosti a o tom, kdo udělá nějakou chybu. Naštěstí pro nás jich udělal více soupeř,“ pokračoval Levý.

Do vedení dostal plzeňské fotbalisty Fillo v 74. minutě. Přesným pasem ho našel na hranici velkého vápna Šmejkal a domácí střelec svoji šanci s přehledem proměnil.

Po tomto gólu už si Plzeň udržovala herní převahu a její vítězství pečetil v 85. minutě Halama gólem na 3:1. „My jsme ve čtyřech kolech nevyhráli a já jsem za ty tři body moc rád. Klíčem k úspěchu bylo to, že jsme ve druhém poločase hráli dál trpělivě. Já jsem na to v kabině hráče upozorňoval. Aby nenakopávali zbytečně balony a postupem času neznervózněli. Oni to až na pár výjimek splnili,“ dodal trenér Plzně.

Fotbalisté Žižkova zůstávají v tabulce na posledním místě s jedinou výhrou a jejich trenér Stanislav Griga netajil na pozápasové tiskové konferenci zklamání. „Byl to podobný zápas, který jsme odehráli v Ostravě. Sedmdesát minut jsme hráli celkem vyrovnané utkání. Potom jsme ztratili koncentraci a vlastními chybami a hloupými góly si zápas prohráli,“ mrzelo ho. „Tohle mužstvo ještě nedokáže udržet koncentraci po celý zápas. Dostáváme hodně laciných branek a to je náš problém,“ viděl hlavní příčiny neúspěchu Griga.

„Citelně nám v zápase chyběli Švancara a Kušnír, jsou to pro nás klíčoví hráči. Na to se ale nemůžeme vymlouvat,“ dodal hostující kouč.