Vítěznou sérii přeťal Varadi

PLZEŇ - Fotbalisté Viktorie Plzeň podlehli v nedělním utkání 22. kola na domácím hřišti Baníku Ostrava 0:1. Sérii Západočechů, kteří si přáli prodloužit šňůru tří vyhraných utkání v řadě, přeťal v 79. minutě Adam Varadi.

16.4.2007

Plzeňský útočník Martin Fillo (uprostřed) střílí na branku ostravského Baníku, body si však v neděli odvezli hostéFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

V prvním poločase měli více ze hry domácí fotbalisté, vytvořili si i několik slibných brankových příležitostí. Největší z nich spálil tři minuty před přestávkou Malcharek. V pokutovém území Baníku se k němu dostal odražený míč, ale plzeňský záložník ze čtyř metrů netrefil odkrytý levý roh ostravské branky.

Po změně stran se hra vyrovnala a v 79. minutě udeřilo na polovině domácích. Hosté nacentrovali do pokutového území Plzně, volný Varadi z blízka dorazil balon do plzeňské branky a rozesmutnil tak sedm tisíc diváků ve Štruncových sadech.

V závěru se domáci snažili natlačit se co nejvíce před branku Baníku, vyloženou šanci si ovšem nepřipravili.

„V první půli jsme si vytvořili tlak, ale bohužel jsme žádnou šanci nedokázali proměnit. Chyběla nám hlavně finální přihrávka. V závěru jsme udělali zbytečnou chybu a inkasovali,“ uvedl po utkání trenér Viktorie Plzeň Stanislav Levý.

Zápas dvou fotbalově vyspělých soupeřů nepostrádal tempo ani nasazení. Plzeň zejména v prvním poločase předváděla fotbal, jaký ve Štruncových sadech už dlouho nebyl k vidění.

„Porážka mě samozřejmě mrzí, ale jsem realista. Stejně jako v případě tří výher za sebou jsem nepodlehl euforii, nepropadám ani teď pesimismu. Mužstvu mohu jen těžko něco vytknout. Snad jen to, že nedokázalo vytěžit více ze slibných šancí v prvním poločase,“ dodal trenér fotbalistů Viktorie Plzeň Stanislav Levý.

16.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Pro chodce v bezvědomí letěl do Plas vrtulník

Štáb plzeňských Pirátů a jejich lídr Lukáš Bartoň.
17

Kde se slavilo a kde truchlilo

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Olomouc, Plzeň – Věděli, že to v Olomouci nebude lehké, ale že si odvezou tak hořkou porážku, hokejisté Škody Plzeň nečekali.

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Plzeň – Nezaváhali. Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli už jedenácté utkání v řadě od začátku ligové sezony. V neděli doma porazili 3:0 Zbrojovku Brno, vedenou bývalým koučem Plzně Romanem Pivarníkem. O branky se postarali Krmenčík, Hořava a Kopic.