Účastník nejvyšší slovenské fotbalové soutěže Spartak Trnava byl ve středu dalším soupeřem Viktorie Plzeň v rámci přípravy na nadcházející sezonu první Gambrinus ligy. Utkání, které se hrálo v Nymburku, skončilo 1:1.

Obě branky padly po změně stran a o tu vedoucí plzeňskou se postaral ve 47. minutě Marek Jarolím. „Na polovině soupeře jsme vyhráli souboj o míč a Jarolím pěknou střelou z 20 metrů trefil branku,“ viděl první gólový okamžik Stanislav Levý, trenér Viktorie Plzeň.

Vedení Západočechů ovšem nemělo dlouhého trvání. Po sedmi minutách hry bylo vyrovnáno. „Odkopávali jsme balon a soupeř ho vrátil za naši obranu na volného hráče, který křižnou ranou skóroval. Z mého pohledu to ovšem byla ofsajdová pozice,“ domníval se plzeňský kouč.

V dresu Viktorie se na hřišti vystřídali dva gólmani a 18 hráčů. Jarolím a Halama tedy odehráli oba poločasy.

Plzeň zahájila přípravu teprve před týdnem a tohle byl již druhý zápas. V sobotu podlehla Ružomberoku 0:1. „Bylo to určitě kvalitnější utkání než to první. Myslím si, že jsme byli aktivnější a dostávali jsme se do více šancí než soupeř. Bohužel jsme se nemohli prosadit přes dobře chytajícího gólmana,“ litoval Levý.

„Tahle úvodní utkání musím brát tak, že do nich jdou hráči z plné přípravy. Hlavním cílem je co nejlépe se připravit na sezonu. V tomto zápase se už začaly objevovat náznaky akcí, které bychom chtěli do začátku ligy vypilovat,“ dodal Levý.

Viktoria Plzeň – Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Branky: 47. Jarolím – 54. Tomčák.
 
Sestava Plzně:
I. poločas: Daněk – Süsser, Müller, Zakopal, Smola – Malár, Trapp, Halama, Šíma, Jarolím – Smejkal.
II. poločas: Ilizi – Procházka, Halama, Knakal, Lecjaks – Mudra, Borek, Rada, Jarolím, Róth – Veselý.