Premiéru Západočeši absolvují v neděli v Mostě, kde je čeká od 17.00 domácí FK SIAD.

Tým ze severu Čech přes léto zcela přebudoval tým. Odešli zkušení hráči a na jejich místa přišli většinou mladí fotbalisté ze zahraničí. Ze sedmadvacetičlenného kádru je šestnáct cizinců.

„Čeká nás úplně jiný tým než na jaře. Most je plný mladých fotbalistů ze zahraničí, kteří půjdou do zápasu s velkou motivací. Budou se chtít ukázat, aby se prosadili do základní sestavy. Bude to hodně nepříjemný soupeř,“ očekává kouč Viktorie Stanislav Levý.

„Viděli jsme zápas Mostu proti Jeně. Klubu druhé bundesligy vstřelil čtyři góly, ve hře dopředu je velmi dobrý. Zápas ovšem také ukázal, že v defenzivě je zranitelný,“ říká.

Plzeň v minulé sezoně slavila úspěch rychlým a agresivním pojetím hry. „Od toho nechceme ustoupit, protože nám to přinášelo úspěch,“ potvrzuje kouč Plzně, že způsob hry nehodlá měnit.

Z kádru odešel v létě kapitán David Limberský a v Mostě bude trenéru Viktorie chybět i nejlepší střelec mužstva v loňské sezoně Tomáš Krbeček. „Po zranění kotníku není ještě úplně v pořádku, určitě nenastoupí,“ zalitoval kouč.

Lodivod Plzně má ale jasno v tom, kdo Krbečka v zápase v Mostě nahradí. „Na hřiště pošlu jednoho z robustních útočníků, Smejkala nebo Psohlavce,“ dodává trenér Stanislav Levý.

Předpokládané sestavy

FK SIAD MOST
Acevski – Trubila, Prášil, Jedinák, Procházka – Da Silva, Schut, Pilař, Loos – A. Mendy (Šípek), Oboya
FC VIKTORIA PLZEŇ
Daněk – Procházka, Müller, Zakopal, Smola – Malár, Trapp, Jarolím, Šíma – Fillo, Psohlavec (Smejkal)