Západočeský klub využívá služeb atletického trenéra Bohumila Rodka. Zkušený odborník se v současné době nejvíce věnuje rezervnímu týmu Viktorie, ale speciálními tréninky pomáhá i mládeži Viktorie a A týmu.

„Především u fotbalové mládeže je přítomnost atletickáho trenéra velmi důležitá. Samozřejmě se musí brát v potaz rozdílnosti obou sportů, atletiky a fotbalu, ale základní principy běžecké přípravy jsou stejné. Pokud fotbalista od malička nezvládne techniku běhu, vede to ke ztrátě rychlosti. A v pozdějším věku už je většinou obtížné nesprávné návyky odstranit,“ je přesvědčen Bohumil Rodek.

Atletický trenér si pochvaluje přístup fotbalistů. „Kluci jsou vstřícní, ochotně a účinně spolupracují. Uvědomují si, že pravidelná atletická příprava jim může pomoci,“ říká Rodek.

Pro trenéra, který léta působil v atletickém klubu Škody Plzeň, to nejsou první zkušenosti s fotbalisty. Už v minulosti se na něj obraceli známí ligoví fotbalisté v plzeňském dresu.

Spolupráci s Bohumilem Rodkem si nemůže vynachválit Jiří Skála, bývalý hráč Plzně, Slavie, Teplic, Mladé Boleslavi a naposledy Českých Budějovic, který dnes působí trenérsky ve Viktorii u juniorky a dorostu U16.

„Půl roku předtím, než jsem přestoupil z Plzně do Slavie, jsem s Bohoušem Rodkem intenzivně spolupracoval. O dovolené jsme trénovali takřka denně. Do Slavie jsem přišel perfektně připraven a první půlrok v Edenu byl mým nejlepším obdobím ve Slavii,“ vzpomíná Jiří Skála.

Velkým atletickým talentem byl podle Rodka i brankář Viktorie Radomír Havel. „Měl dispozice pro víceboj,“ říká. „Rychlostním typem je i Robert Vágner,“ dodává.

Speciální atletické tréninky považuje za prospěšné také hlavní kouč Viktorie Stanislav Levý. „I my služeb Bohouše Rodka využíváme, například při různých testech. Určitě se takové pomoci nezříkám, musí se ale samozřejmě respektovat specifika fotbalu,“ připomíná Stanislav Levý.