„To už snad není ani možné. To není zápas, abychom nedostali gól ze standardní situace. Vítězství nám uteklo mezi prsty,“ durdil se po utkání brankář Viktorie. Přitom v prvním poločase to vypadalo, že si Jihočeši, kteří do Plzně přijeli bez své největší hvězdy Poborského, odvezou všechny body. Vlažný začátek Plzně potrestal už ve 13. minutě Táborský, který oklamal Zakopala a otevřel skóre. Zvýšit mohl Hrbáč, ale jeho střela se naštěstí pro Plzeň odrazila od břevna. A další břevno trefil Táborský.

Až potom se domácí probrali. Na dlouhý Šímův aut si naběhl Trapp a tělem donesl míč za brankovou čáru. „V první půli jsme byli lepší, Plzeň hrála nervózně a moc jí nepomohli ani diváci. Kdybychom dali druhý gól, asi bychom v Plzni vyhráli,“ komentoval první půli trenér hostů František Cipro. „Budějovice v první půli ukázaly, že to nebyla náhoda, když doma porazily Spartu. Měli jsme problémy, ale se štěstím jsme vyrovnali,“ uvedl k prvnímu dějství domácí kouč Stanislav Levý.

Po přestávce dostala Plzeň Jihočechy pod tlak a brankou Tomáše Krbečka, který chytře obhodil venku z branky stojícího gólmana Křížka, otočila skóre. Na výhru to ale nestačilo, téměř šest tisíc diváků na stadionu ve Štruncových sadech rezesmutnil vyrovnávací brankou Holenda. „Za stavu 1:2 už jsem moc nevěřil, že si z Plzně odvezeme bod. Ale povedlo se to. Utkání se vyvíjelo tak, že jsme mohli nejprvce vyhrát, ale potom i prohrát. Remíza je nakonec, myslím, pro oba spravedlivá,“ poznamenal ke konečnému výsledku 2:2 českobudějovický kouč František Cipro.

Jeho protějšek Stanislav Levý s ním souhlasil. „Remíza byla opravdu zasloužená, i když v závěru jsme měli k vítězství blíže my. Cením si toho, že jsme dokázali zápas otočit, ale vedení jsme neuhájili. Měli jsme problémy se standardními situacemi soupeře a ta poslední přinesla Budějovicím body,“ litoval po utkání trenér Plzně Stanislav Levý. Ve Štruncových sadech se v bílém dresu Jihočechů po letech představil odchovanec Viktorie Jiří Skála. „Jsem spokojen. První půli to byl pohlednější zápas, ve druhé už to byl spíše boj. Souhlasím s tím, že remíza je zasloužená pro oba týmy,“ řekl Jiří Skála.