Rozpálená rumunská metropole přivítala fotbalisty plzeňské Viktorie, kteří si sem přijeli vybojovat co možná nejlepší pozici do odvety v boji o závěrečné 4. předkolo milionářské Ligy mistrů.

V pondělí v podvečer poprvé vyběhli na trávník pětapadesátitisícového stadionu Arena Nationala. Pro Plzeňany se však nejedná o neznámé prostředí, na zdejším trávníku se představili už v loňské sezoně. Tehdy si ze zápasu základní skupiny Evropské ligy proti Astře Giurgiu odnesli bod za remízu 1:1.

Tentokrát se viktoriánům postaví borci Sportu Bukurešť. Ten zde před rokem (ještě pod názvem Steaua) ve stejné fázi porazil 2:0 pražskou Spartu, kterou následně vyřadil.

Zápas je obnovenou soutěžní premiérou pro plzeňského kouče Pavla Vrbu, za jehož vedení slavila Viktoria největší úspěchy na domácí i evropské scéně.

Sport si na Plzeň věří a majitel Gigi Becali do médií sebevědomě prohlašoval, že los dopadl přesně podle jeho představ. Viktoriánům však strach nenahání. „Pokora je na naší straně. Slyšel jsem, co o nás říkali, ale vůbec mě to nevzrušuje,“ vykládal klidným hlasem obránce Tomáš Hájek. Ten se těší na svůj první zápas v evropských pohárech. „Chci si to hlavně užít. Musíme se soustředit především sami na sebe a na svou hru,“ dodal.

V týmu Sportu Bukurešť řádí kanonýr Denis Alibec. Na rumunského reprezentačního útočníka nemají ve Štruncových sadech dobré vzpomínky. Loni se zde ještě v dresu Astry Giurgiu podílel na obou brankách soupeře. „Není to jen o nějakém Alibecovi. My budeme hrát náš fotbal, zodpovědně zezadu,“ řekl Hájek, který si udělal jméno především během působení ve Zlíně, ze kterého přestoupil do Plzně letos v lednu.

Viktorii se v přípravných zápasech příliš nedařilo. Na soustředění v rakouském Westendorfu nestačila na německý Fürth ani na dva anglické celky – Wolverhampton a Watford. Navíc ji kosila zranění. Problémy měli Hubník, Limberský, Kovařík i další. Dlouhodobě není k dispozici ani brankář Kozáčik a nově Pilař. Navíc kvůli karetnímu trestu nemůže nastoupit ani Hejda. Limberský však už s týmem odcestoval a stejně jako Čermák by měl být připraven zasáhnout do hry.

Zápas začíná v 19.30, ČT Sport jedná o aktuálním zařazení do programu.