Přípravné zápasyViktoria – Domažlice, dnes 16.30 hodin, Luční ul., Plzeň.
Viktoria – Ústí n. Labem, sobota 10.30 hodin, Luční ul., Plzeň.
Viktoria – Wehen Wiesbaden, 18. ledna, Oliva Nova, Španělsko.
Viktoria – Servette Ženeva, 20. ledna, Valencie, Šp.
Viktoria – Ulsan Hyundai, 23. ledna, Benidorm, Šp.

Soupeře pro druhé soustředění ve Španělsku klub zatím neoznámil.  

Soupeři na rozehrání, po nichž přijdou na řadu těžší váhy. Takhle už nějaký rok vypadá program přátelských zápasů fotbalistů Viktorie Plzeň před startem jarní či podzimní části sezony.

První přípravné utkání začíná dnes v 16.30 hodin na hřišti v Luční ulici a Viktoria se v něm utká s třetiligovými Domažlicemi. Jedenáctý celek ČFL má v kádru několik odchovanců Viktorie. Takže pro ně to bude pikantní souboj.ˇ

Druhý zápas odehraje plzeňská Viktoria v sobotu v 10.30 hodin opět v Luční ulici. Soupeřem jí bude osmý tým druhé nejvyšší ligy Ústí nad Labem. „Jde o jediné dva zápasy, které během zimní přestávky odehrajeme doma. Věříme tedy, že se fanoušci přijdou podívat na nové tváře v týmu a podpořit Viktorku," přeje si mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Na obou zápasech se bude vybírat vstupné 40 korun. Veškerý výtěžek půjde na podporu mládeže Viktorie Plzeň. Držitelé permanentek na sezonu 2016/2017, děti do 15 let a vozíčkáři mohou navštívit přípravné duely zdarma.

Na prvním soustředění ve Španělsku se viktoriáni postupně utkají s týmem třetí bundesligy Wehen Wiesbaden, Servette Ženeva ze druhé švýcarské ligy a na závěr soustředění s jihokorejským Ulsan Hyundai FC.

„Nyní dolaďujeme i jména soupeřů pro druhé soustředění, které čeká tým od 31. ledna v Benidormu ve Španělsku. To bychom měli odehrát čtyři zápasy," říká Hanzlík.

Týmu mám co dát, říká Chrien

Ve slovenské lize ho vyhlásili největším vytrvalcem. Teď záložník Viktorie Plzeň Martin Chrien, který na podzim hostoval v Ružomberku, bojuje o místo v sestavě českého mistra. „Jsem rád, že jsem opět tady, je to pro mě nová výzva a chtěl bych se tu udržet. Mám za sebou povedenou sezonu na Slovensku, herně se mi dařilo. Myslím, že týmu mám co dát, a chci se poprat o sestavu," hlásí člen slovenské reprezentační jednadvacítky. Chrien si uvědomuje konkurenci pod hrotem. „V Plzni je to náročné pro každého. Viktoria má nejvyšší ambice a já vím, že na sobě musím makat," říká.