Letecký speciál s výpravou západočeského klubu se vznesl z pražského letiště Václava Havla tři minuty před jedenáctou hodinou a krátce po půl dvanácté dosedl na přistávací plochu letiště v Neapoli. Let trval přesně hodinu a 35 minut.

Fotbalisty Viktorie Plzeň přivítaly v téměř třímilionovém městě, třetím největším v Itálii, oblačná obloha a teplota deset stupňů nad nulou. Vítr vanoucí od moře ale mračna brzy rozehnal a Neapol zalilo slunce. Slunečné počasí by v Neapoli mělo vydržet i ve čtvrtek v den zápasu.

Po rychlém odbavení se svěřenci trenéra Pavla Vrby přesunuli za asistence policie do hotelu. V sedm hodin večer absolvují na stadionu San Paolo pro 60 240 diváků předzápasový trénink, hodinu před tím čeká trenéra Pavla Vrbu a kapitána mužstva Pavla Horvátha v útrobách stadionu tisková konference.

S výpravou Viktorie nepřicestoval zraněný záložník Michal Ďuriš, který má natažené kolenní vazy.

Stejný problém měl i další záložník Jan Kovařík, ale ten už je v pořádku. „Cítím se dobře. Pokud dostanu důvěru trenéra, jsem připraven odehrát celý zápas," uvedl těsně před odletem Jan Kovařík.

Utkání SSC Neapol – FC Viktoria Plzeň začíná ve čtvrtek v 19.00 hodina přímým přenosem ho vysílá TV Fanda.