Jednoho z nejlepších fotbalistů české historie Pavla Nedvěda mohli vidět naživo přímo na trávníku ve Štruncových sadech, když nastoupil v exhibičním utkání v dresu týmu Internacionálů ČR.

„Co popřát Viktorce do dalších let? Ten nejlepší dárek, účast v Lize mistrů, si už dala. Tak bych jí ještě popřál, aby si to všichni z Viktorky, a aby nezůstalo jen u toho jednoho roku v Champions League,“ řekl na adresu stoletého klubu Pavel Nedvěd, který včera ve Štruncových sadech opět rozdával fotbalovou radost.

Čeští internacionálové porazili v exhibičním utkání Starou gardu Viktorie 4:2 a Grande Paolo byl u tří branek vítězů.

Jen o několik desítek metrů dál si zase fanoušci mohli ve frontě na lístky zajistit podívanou na nejlepšího současného světového hráče – Argentince ve službách Barcelony Lionela Messiho.

Právě včera se totiž začaly prodávat balíčky lístků na domácí zápasy plzeňské Viktorky v Lize mistrů – s Barcelonou, AC Milán a Borisovem.

„Stojíme tu už od čtyř od rána, abychom si mohli vybrat nejlepší místa,“ řekl Deníku fanoušek Ivan.

Než se pokladny vůbec otevřely, zažil stejně jako ostatní obrovské zklamání – lístky na hlavní tribuny pražského Edenu vůbec nebudou k mání. „Je to lumpárna. Klub si nechá nejlepší místa a pro nás věrné fandy nechá jen oblouky a místa za brankami,“ rozčiloval se Plzeňan Richard.

Ve frontě padaly na adresu klubu i mnohem ostřejší výroky, téměř každý však doslova roztál, když si od okénka odnášel vytoužené vstupenky. Ty alespoň některé z fanoušků zajímaly víc než představení fotbalových legend na trávníku o několik hodin později.

„Na oslavu nepůjdeme, budeme dospávat ranní deficit,“ nechali se slyšet fanoušci čekající ráno ve frontě. Většina přítomných u sebe měla permanentek víc, lístky tak mizely doslova po desítkách. „Mám jich celkem 81,“ pochlubil se Ivan, který měl ale tu smůlu, že musel s přáteli zanedlouho vstupenky reklamovat.

Kvůli chybě v systému to totiž vypadalo, že jsou všechny na jedinou sedačku. Přestože se na chybu přišlo brzy, jedna pokladna byla ale závadou zcela ochromena a lidé tak byli nervózní. „Problémy byly zatím snad pokaždé – s Trondheimem, Jerevanem i Kodaní,“ ozývalo se ze všech stran.

Permanentkáři, kterých je přibližně patnáct set mají přednostní právo na zakoupení balíčku v ceně od 3200 do 4200 korun do dnešního odpoledne. Další dva dny budou lístky k mání pro každého, kdo si pro ně do Štruncových sadů přijde, zakoupit je možné vždy tři balíčky na osobu. Už včera ráno se však spekulovalo o tom, že se na mnohé se určitě nedostane. „Myslím, že tu spousta lidí bude v noci na úterý i spát, ale vyprodáno bude rychle,“ míní fanoušek Martin Seidl.

Spolu s ostatními příznivci plzeňského klubu se snažil vydedukovat, kolik lístků by se do oběhu mohlo dostat. Kapacita stadionu v pražském Edenu bude 19 tisíc, UEFA si vezme přibližně pět tisíc lístků, tisíce lístků má Viktorie pro sponzory, hráče a vedení, permanentkářům připadne přibližně čtyři a půl tisíce lístků. „Něco je třeba počítat i pro kotel a hosty, takže těch lístků zbude tak maximálně tři čtyři tisíce,“ vypočítávají fanoušci.