„Byli jsme si vědomi složité situace po prohře 0:2 prvním zápase, věděli jsme, že potřebujeme vstřelit tři góly a neinkasovat. Měli jsme výborný vstup do zápasu, dokázali jsme kombinovat, měli jsme rychlý přechod do útoku, hráli jsme přímočaře. Dali jsme brzy gól a je škoda, že soupeř vyrovnal. I tak jsem věřil, že budeme schopni dát více branek, protože jsme pokračovali v dobrém výkonu. Mrzí mne, že Ďurišovu střelu vytlačil gólman na spojnici břevna a tyče," viděl trenér Roman Pivarník hru v prvním poločase.

Hráči Viktorie byli oproti předchozím zápasům k nepoznání, v rychlé a aktivní hře pokračovali i po přestávce. „Hráli jsme náročný fotbal, dokázali jsme vydržet v obrovském tempu celý zápas. Mrzí mne neuznaný gól Bakoše. Druhý gól vstřelil Matějů, v závěru jsme to ještě chtěli ještě zkusit, měli jsme velkou šanci vstřelit třetí gól, vychytal nás ale gólman. Chtěli jsme se zápasem ještě něco udělat, bohužel jsme dostali v poslední vteřině nastavení vyrovnávací gól. Mrzí mne, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce," zalitoval trenér Plzně.

I přes vyřazení v play-off Ligy mistrů hráče za výkon v odvetném zápase pochválil. „Byl to náš nejlepší výkon sezony, splňoval všechny parametry, dokázali jsme dostupovat soupeře, Matějů i Hromada hráli fantastický zápas. Věřím, že touto cestou půjdeme i nadále," přeje si kouč.

Smutnými hrdiny zápasu byli španělští rozhodčí, kteří nejdříve neodpískali jasnou ruku přecházející vyrovnávací brance na 1:1 a ve druhém poločase neuznali regulérní gól Bakoše na 2:1. „Jestli nás poškodili rozhodčí? Zápas všichni viděli, já se ale k výkonu rozhodčích nechci vyjadřovat," prohlásil Pivarník.

Fotbalisté Viktorie absolvovali před nutkáním speciální přípravu. „Hráčům jsme připravili před zápasem tříminutové motivační video z jednoho zápasu Ligy mistrů podbarvené hudbou. Někteří z toho měli husí kůži. Řekli jsme si, že takhle musíme hrát proti Razgradu a já jsem rád, že to hráči dokázali," dodal Roman Pivarník.