Pro příznivce klubu, který letos získal mistrovský titul a po Spartě a Slavii si teprve jako třetí český tým v historii zahraje základní skupinu Ligy mistrů, je připraven Den sportu a her s Viktorií.

Poslednímu vítězi Gambrinus ligy přijede osobně ke sto letům pogratulovat bývalý hráč Plzně a jeden z nejlepších českých fotbalistů všech dob Pavel Nedvěd. Držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 2003 oblékne v neděli dres týmu fotbalových internacionálů, který od 17.00 hodin nastoupí proti staré gardě Viktorie.

Kromě Pavla Nedvěda se v celku internacionálů mohou fanoušci těšit na výkony dalších bývalých vynikajících fotbalistů. „V Plzni se předství zajímavé fotbalové osobnosti. Do štruncových sadů se chystají například Vratislav Lokvenc, Ladislav Vízek, Pavel Kuka, Július Bielik, Jozef Chovanec, František Straka, Horst Siegl, Josef Němec, Jiří Novotný a další,“ říká bývalý reprezentant a člen staré gardy Viktorie Petr Vlček, který pomáhal zajišťovat účast internacionálů.

Do Plzně se těší i její bývalý hráč a trenér a současný kouč Liberce Jaroslav Šilhavý. „Jsem moc rád, že se podařilo navázat na tradici zápasů, kterou před lety založil bohužel vloni zesnulý manažer staré gardy Viktorie Milan Schejbal,“ uvedl Šilhavý.

O přestávce je nachystán křest knihy Stoletá cesta za titulem, která mapuje podrobně celou historii západočeského klubu.

Po utkání proběhne autogramiáda fotbalových internacionálů. Zápas budou rozhodovat plzeňští sudí Jaroslav Jára, Miroslav Zlámal a Luděk Lhoták.

Den Sportu a her začne v areálu stadionu ve Štruncových sadech už ve 13.00 vystoupením skupiny Kroky Michala Davida, fanoušci si mohou zahrát stolní fotbal nebo si kopnout do míče a nechat si změřit rychlost jeho letu.

Vstupné je padesát korun a výtěžek poputuje na charitativní účely ve prospěch onkologického oddělení FN Plzeň.