„Jsem rád, že mohu tuto informaci potvrdit,“ prohlásil Adolf Šádek, generální manažer FC Viktoria.

Radost z příchodu Trappa měl i kouč Viktorie Pavel Vrba. „Těší mě, že se jeho přestup podařilo dotáhnout do úspěšného konce. Zároveň je skvělé, že se s námi do přípravy zapojí již takhle brzy,“ liboval si plzeňský trenér. „Věřím, že Petr náš kádr dokáže rozšířit a zkvalitnit,“ dodal kouč Viktorie.

Trapp dal ve Slavii vloni na konci listopadu výpověď, protože přes tři měsíce nedostával plat. Slavia ho přeřadila do třetiligové juniorky, s kterou odchovanec blšanského fotbalu zahájil na začátku tohoto týdne zimní přípravu. Ve středu se však oba kluby dohodly na přestupu. Pokud by ale k dohodě před vypršením dvouměsíční výpovědní lhůty nedošlo, Slavia by za Trappa nedostala nic.

Podle informací Deníku zaplatí Plzeň za přestup částku kolem čtyř milionů korun.

„Jsem moc rád, že se to podařilo. Dopadlo to nejlépe, jak mohlo. Do Plzně se moc těším,“ reagoval Petr Trapp, který má v Gambrinus lize odehráno 109 zápasů a vstřelil v nich osm branek.

Červenobílý dres Slavie oblékl během dvou sezon čtyřiatřicetkrát a zaznamenal v něm čtyři góly.

Viktoria Plzeň rovněž potvrdila, že usiluje o chorvatského útočníka Slovanu Liberec Andreje Keriče, kterého láká do svého týmu rovněž pražská Sparta, největší konkurent Plzně v boji o mistrovský titul.

"Mohu potvrdit, že první kontakt se již uskutečnil, ale více k tomu nemohu v tuto chvíli říci. Další jednání však budou následovat," řekl Deníku mluvčí západočeského klubu Jaromír Hamouz.