Šestadvacetiletý zadák má v české první Gambrinus lize na kontě 183 zápasů a osm branek. Všechny nasbíral v dresu Baníku Ostrava, odkud odešel vloni v létě do celku Levski Sofia.

„Jsme velmi rádi, že se Davidův příchod podařilo dotáhnout. Jedná se o velmi kvalitního fotbalistu, který na svůj věk nasbíral již velké množství zkušeností. Na základě toho jsme také přesvědčeni, že jeho aklimatizace v Plzni bude velmi rychlá,“ řekl na adresu čerstvé posily generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Urostlý, 189 centimetrů vysoký fotbalista přichází do Plzně ověnčen dvěma tituly. První získal před čtyřmi lety v Ostravě a druhý letos v Bulharsku s celkem Levski Sofia. Za něj sehrál 37 zápasů.

Příchod Bystroně vítá také trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba. „Davida znám ještě z působení v Ostravě, je to poctivý fotbalista, který již má něco odehráno. Může hrát na pozici stopera i defenzivního záložníka, určitě pomůže zvednout konkurenci v týmu,“ uvedl kouč Pavel Vrba.

Podle vyjádření západočeského klubu by se měl Bystroň objevit poprvé na tréninku v pátek a po vyřízení nutných formalit by měl být trenéru Vrbovi k dispozici už v nedělním ligovém duelu doma proti Liberci.