O dvaadvacetiletou útočnici a českou reprezentantku se přetahovala obě pražská S, Petra se nakonec rozhodla pro hostování ve Spartě.

„Odchod Petry je pro nás oslabením, její góly nám budou určitě chybět. Na druhou stranu hostování ve Spartě je pro ni příležitostí posunout se v její kariéře dál. Plzeň jí začala být díky jejím kvalitám a výkonům, jak se říká, malá," komentoval odchod opory družstva trenér Karel Rada.

Opačným směrem míří do Plzně dvě hráčky Sparty, dvacetiletá záložnice Petra Tauberová a devatenáctiletá obránkyně Michaela Jablončíková.

„V minulosti od nás odcházely fotbalistky do Prahy většinou bez hráčské náhrady, ale to bylo nutné změnit, kádr je nutné doplnit. Obě hráčky Sparty patří mezi talentované fotbalistky, které prošly českou reprezentací do 19 let, ale v nabitém kádru Sparty nedostávaly tolik příležitostí. Toho chceme využít a věřím, že ve Viktorii budou herně mnohem více vytížené a oživí náš kádr," uvedl trenér Viktorie.

Zajímavostí je, že Petra Tauberová už ve Viktorii působila. „Hrála u nás tři sezony, nejdříve v přípravce a potom za mladší žákyně. Rodiče ji vozily až z Českých Budějovic. Je dobře, že se Petra do Plzně vrací," říká trenér dívčího mládežnického fotbalu Viktorie Zdeněk Rada.

Zimní přípravu s prvoligovým kádrem, která začne
11. ledna, absolvují také dvě juniorky – Jessica Vargová a Miroslava Mrázová.

„V plánu máme i soustředění na Špičáku dodává Karel Rada.