Vrba dosud vedl Plzeň proti Slovácku v sedmi ligových zápasech, z toho ve čtyřech s Viktorií zvítězil a třikrát remizoval.

V současné situaci by ale remíza mohla být pro Plzeň v souboji o mistrovský titul se Spartou málo.
Slovácko se sice nenachází v ideálním rozpoložení, na jaře získalo jen čtyři body a v tabulce Gambrinus ligy mu patří desátá příčka. Na předposlední sestupové místo má náskok jen pěti bodů. Viktorii tak v neděli na Moravě nečeká nic snadného.

„Slovácko zjednodušilo hru a snaží se uhrát takové výsledky, které ho posunou do klidných vod tabulky. Jeho hra je hodně o soubojích. O to bude utkání na Slovácku pro nás těžší," ví trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Klíčovu osobností ofenzivy mužstva Slovácka je urostlý útočník Libor Došek. „Měl jsem možnost vidět poslední zápasy Slovácka a ty potvrdily, že klíčovou postavou je právě on," souhlasí kouč Plzně.

V zápasech Plzně se Slováckem si diváci většinou přijdou na své, padá v nich hodně branek. „Je to především tím, že my se snažíme o útočný fotbal doma i na hřištích soupeře a Slovácko je v domácím prostředí rovněž hodně nebezpečné," míní trenér Vrba.

„Nic na tom nemění ani fakt, že Slovácko v posledních dvou domácích zápasech nevstřelilo branku. V zápasech proti nám se jim střelecky daří, naše vzájemné zápasy bývají gólové," připouští kouč.

Slovácko umí zahrát na Plzeň i v jejím prostředí, zatím poslední vzájemný zápas vloni na podzim v Plzni skončil remízou 1:1.

„Slovácko má v mužstvu zajímavé hráče. V posledních ligových kolech se sice dostalo do trochu složitější situace, ale samotný klub funguje dobře," dodává Pavel Vrba.

Utkání na Slovácku začíná v neděli v 16.00 hodin (TV Fanda).

Vrba v. Slovácko

Výsledky Viktorie proti Slovácku za působení trenéra Vrby:

2009/2010
Slovácko – Viktoria 2:3 (Švancara 2 – Střihavka, Petržela, Rýdel), Viktoria – Slovácko 2:2 (1:0, Střihavka, Kolář – Švancara 2).

2010/2011
Viktoria – Slovácko 3:0 (Horváth, Rezek, Kolář), Slovácko – Viktoria 2:2 (1:1, Mezlík, J. Valenta – Bakoš, Jiráček).

2011/2012
Slovácko – Viktoria 1:3 (Ondřejka – Bakoš, Petržela, Kolář),
Viktoria Plzeň – Slovácko 1:0 (Bakoš).

2012/2013
Viktoria – Slovácko 1:1 (0:0, Rajtoral – L. Došek).