Dnes od 16.00 hodin to ale bude silnější káva než v předchozím duelu se Sportulem Stedentesac, posledním týmem rumunské první ligy. Západočechy v jejich posledním vystoupení na turnaji čeká Rapid Bukurešť, čtvrtý tým nejvyšší soutěže.

Plzeň se Sportulem prohrála 1:4, a i když do zápasu nastoupila bez několika opor a posledních dvacet minut dohrávala se čtyřmi dorostenci v sestavě, porážka trenéra Pavla Vrbu hodně mrzela.

„Výsledek druhého utkání byl pro mě velkým zklamáním. I přesto, že jsme stále v plné zátěži, hráči trénují dvoufázově a výsledek utkání pro nás zatím není prvořadý. Omluvou pro nás není ani to, že jsme nechali odpočívat hned několik hráčů základní sestavy,“ nehledal výmluvy kouč Viktorie.

O to důstojněji se chtějí fotbalisté Viktorie s turnajem rozloučit. „Chtěli bychom naše vystoupení na Copa del Sol uzavřít úspěšně,“ potvrdil plzeňský trenér.

Plzeňané by rádi navázali na své první vystoupení na turnaji proti Šachtaru Doněck, v kterém i přes porážku 1:2 sklidili za předvedený výkon uznání přítomných fotbalových odborníků.

„V prvním utkání jsme mohli být spokojeni s předvedenou hrou, ale i nasazením hráčů po většinu utkání. Šachtoru, osmifinalistovi Ligy mistrů, jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem,“ vrací se k úvodnímu duelu trenér Vrba.

Rapid, dnešní soupeř Viktorie, narazil na turnaji na velmi silné soupeře. V boji o postup do čtvrtfinále remizoval 0:0 s norským Rosenborgem Trondheim a podlehl až na penalty. Bez branek hrál i s úřadujícím švédským mistrem Malmö FF a znovu neuspěl při penaltovém rozstřelu.

Dá se tak předpokládat, že kouč Vrba pošle dnes proti Rapidu Bukurešť, trojnásobnému mistrovi Rumunska, na trávník co možná nejsilnější sestavu.

Na cestu domů ze Španělska se výprava fotbalistů Viktorie vydá v sobotu krátce před polednem a do Plzně by měla dorazit týž den v noci. V neděli budou mít hráči volno a v pondělí pokračuje příprava v domácích podmínkách. Ve čtvrtek potom Viktoria odletí na soustředění na Kypr.