Čtvrteční večer v Gelsenkirchenu rozhodne, jestli putování svěřenců trenéra Pavla Vrby fotbalovou Evropou skončí, nebo bude mít pokračování. Viktorii stojí v cestě domácí Schalke 04. A pro Plzeňany to bude těžká zkouška.

Český mistr nastoupí bez svého stratéga a tvůrce hry Pavla Horvátha, který nemůže hrát kvůli trestu za tři žluté katry. Schalke navíc dokázalo v prvním utkání v Plzni vstřelit gól a po remíze 1:1 má lepší výchozí pozici. K postupu do osmifinále Evropské ligy mu stačí i bezbranková remíza. A ke všemu domácí hráče požene dopředu vyprodaná Veltins Arena, do které se vejde šedesát tisíc diváků.

Kouč Viktorie Pavel Vrba avšak věří, že jeho tým není bez šancí na úspěšný výsledek. A nestraší ho ani vysoké vítězství Schalke v minulém kole bundesligy nad Wolfsburgem.

„Výsledek samozřejmě budí respekt, ale tohle bude úplně jiný zápas. A my chceme hrát jinak než Wolfsburg,“ zdůraznil kouč Viktorie.

„Budeme hrát ze zajištěné obrany se snahou využít našich předností. A také nesmíme dovolit soupeři chodit do brejkových situací z poloviny hřiště, k čemuž má kvalitní hráče, například Farfána. Musíme zhustit prostor na naší polovině a chodit po zisku míče do pro nás zajímavých situací. Věřím, že v Gelsenkirchenu prokážeme kvalitu, kterou jsme předváděli na podzim v Lize mistrů na hřišti soupeře, kde jsme s výjimkou Barcelony a AC Milán vždycky vstřelili gól,“ naznačil trenér Plzně taktiku, s jakou se chce jeho tým prezentovat ve čtvrtek večer ve Veltins Areně.

Trávník hlavního hřiště si fotbalisté Viktorie vyzkoušeli včera od sedmi hodin večer, zatímco fotbalisté Schalke absolvovali předzápasový trénink už od dvou hodin odpoledne na vedlejším stadionu.

Trenér Vrba neprozradil, kdo v sestavě zastoupí Pavla Horvátha. „Existuje několik variant jak ho nahradit a jednu mám v hlavě,“ uvedl kouč. Pouze naznačil, že vedle Daridy nastoupí defenzivní hráč.

„Těžko asi postavíme vedle Daridy dalšího ofenzivního hráče, třeba Koláře, který nemá bránění moc rád. To by asi v tomto utkání nebylo to nejlepší řešení. Spíše připadá do úvahy varianta s hráčem, který zvládá defenzivu lépe,“ řekl trenér Vrba.

Jednou z variant, jak nahradit Horvátha, tak může být, že po boku Daridy nastoupí Trapp. Druhou možností je, že se na post defenzivního záložníka posune Procházka a jeho místo ve stoperské dvojici s Čišovským zaujme Ševinský.