Už zítra čeká svěřence trenéra Karla Krejčího první herní test.

Soupeřem trojnásobného českého mistra bude aktuálně druhý tým polské nejvyšší soutěže Legia Varšava, který na vedoucí Piast Gliwice ztrácí pět bodů.

„Čeká nás těžké utkání. Narazíme na kvalitního soupeře, který je v přípravě přibližně ve stejné fázi jako my," míní trenér Karel Krejčí.

V kádru Legie jsou dva slovenští fotbalisté, útočník Ondrej Duda a brankář Dušan Kuciak, kolega plzeňského gólmana Matúše Kozáčika ze slovenské reprezentace.

Kuciak je však na odchodu z Legie Varšava. Údajně je blízko podpisu smlouvy s anglickým druholigovým klubem Hull City.

Zítra by se měl k výpravě Legie připojit český fotbalista Adam Hloušek, který do polského klubu přestoupil z bundesligového Stuttgartu za třináct a půl milionu korun.

Velký pozor si defenziva Viktorie bude muset dát na kanonýra Nemanju Nikoliče. Osmadvacetiletý srbský forvard s maďarským pasem nastřílel na podzim v polské lize jednadvacet (!) gólů.

Trenéra Krejčího ho ale budou především zajímat výkony jeho týmu. „Hráči vědí, že bojují na Maltě o místo v sestavě. O některých postech ještě nemám jasno a věřím, že mi kluci svými výkony ještě zamotají hlavu," dodává kouč.

Zítřejší utkání s Legií Varšava začíná v 17.30 a živě ho na internetu odvysílá YouTube kanál Viktoria TV.