V kádru izraelského mistra, kterého vedl v minulosti také český trenér Dušan Uhrin, je silné zastoupení zahraničních hráčů, například Ghaňané Masilela a Fanteni, Jihoafričané Gafni a Osei, Nigerijec Afek, Kolumbijec Culma či Brazilec Boccoli.

„Nevíme, v jaké fázi přípravy soupeř je, jisté však je, že Maccabi Haifa je kvalitním mužstvem, které nás dokonale prověří, “ říká na adresu soupeře kouč Viktorie Pavel Vrba.

Na první zápas se těší i hráči. „Čeká nás silný soupeř, Haifa už tady v Rakousku porazila dva týmy ruské Superligy,“ uvedl David Limberský. Utkání se hraje ve středu od 18.00 hodin v Bischofshofenu.

Viktoriáni dorazili v pondělí do rakouského Kaprunu po šestihodinové cestě autobusem a přivítal je déšt. Včera už v Kaprunu nepršelo a Viktoria absolvovala první dva tréninky v areálu, který je od hotelu vzdálen pět minut cesty autobusem.

„Příprava je zaměřená už mnohem více na taktiku, hodně se budeme věnovat také standardním situacím,“ přiblížil náplň dvoufázové přípravy trenér Vrba.

Do Rakouska s sebou vzal plzeňský kouč devatenáct hráčů a tři brankáře. Doma zůstali rokonvalescent Jan Rezek a zraněný útočník Antonín Presl.

Kádr Viktorie ještě před začátkem přípravy nebo v jejím průběhu opustilo postupně pět hráčů, kteří odešli na hostování do jiných klubů.

Do první ligy zamířili Rodrigues (Příbram) a Tatanašvili (Kladno) do druhé ligy brankář Houdek (Čáslav) a Dvořák s Brožíkem (Vlašim).

V Kaprunu se s Viktorií připravují naopak čtyři letní posily. Slovenský útočník z Ružomberoku Marek Bakoš, olomoucký defenzivní záložník Filip Rýdel, z Baníku přišel krajní záložník František Rajtoral a ve stejném klubu působil v minulé sezoně také útočník David Střihavka.

„Rajtoral se Střihavkou patří mezi zkušené ligové fotbalisty. Od Střihavky očekávám, že bude střílet góly a od Rajtorala silnou podporu naší ofenzivy z krajních prostor,“ říká trenér Pavel Vrba. Oba hráči by se měli představit také v zápase proti Maccabi Haifa.

Mimo hru zatím zůstanou rekovalescenti Filip Rýdel a Marek Bakoš. „Trénují už s námi ale naplno a mohli by naskočit do pátečního duelu proti Poznani nebo do nedělního utkání proti AS Řím.

Fotbalisté italského klubu budou na soustředění nejatraktivnějším soupeřem Viktorie. „Zápas se však neodehraje v Bischofshofenu, ale v severní Itálii,“ uvedl včera tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.