Zklamání z vyřazení z Evropské ligy v duelu s Besiktasem Istanbul pomalu vyprchává. Ostatně na nějaké velké truchlení není ani čas.

Už dnes čeká fotbalisty FC Viktorie Plzeň od 18.00 hodin zápas čtvrtého kola Gambrinus ligy v Hradci Králové.

Plzeňané včera od tří hodin odpoledne trénovali a potom odjeli do Hradce Králové, kde přespali. „Všichni hráči jsou v pořádku, jen stoper David Bystroň měl malé úlevy. Věřím však, že se dá dohromady a bude moci nastoupit,“ hlásil včera trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Utkání se mělo hrát původně už včera, ale Hradec Králové vyhověl žádosti Viktorie a souhlasil s odložením utkání o jeden den. „Chtěl bych poděkovat Hradci, že nám vyšel vstříc a nevyužil našeho nabitého programu. Měli jsme tak o den víc času na regeneraci sil po těžkém utkání v Istanbulu,“ uvedl na adresu dnešního soupeře kouč Západočechů. I tak čeká Viktorii na východě Čech těžké utkání.

Hradec Králové žije fotbalem, zejména po vydařeném vstupu do první ligy, v němž nováček nejvyšší soutěže porazil doma před vyprodaným stadionem úřadujícího mistra ligy, pražskou Spartu. „Vítězství Hradce mě velmi překvapilo, tohle ale čekal málokdo. Východočeši hráli dobře i ve druhém utkání doma s Bohemkou, které jsem měl možnost vidět. V něm už neměli tolik štěstí a remizovali, ale v úvodu zápasu měli dvě možnosti, kdy mohli zápas rozhodnout, ale hosty podržel brankář Sňozík. Hradec je v domácích zápasech velmi těžkým soupeřem. Nicméně chceme v utkání samozřejmě uspět,“ říká plzeňský kouč.

Přivézt body z Hradce chtějí hráči Viktorie. „Víme, že tam panuje fotbalová euforie, přijde určitě hodně lidí. My ale chceme podat co nejlepší výkon a vyhrát,“ slibuje obránce František Rajtoral.

Hradecký ´Messi´ se těší na Plzeň

Mezi nejvýraznější postavy týmu Hradce Králové, dnešního soupeře Viktorie, patří talentovaný záložník Václav Pilař. Výkony z úvodu ligy mu vynesly nejen nominaci do národního mužstva do jednadvaceti let, ale také vylepšený konktrakt.

„Ale jo. Polepšil jsem si. Ale to asi každý. Je rozdíl mezi první a druhou ligou,” nesměle přiznává muž, bez něhož si hradečtí fanoušci sestavu ´votroků´ neumějí představit.

Na útočná kouzla ´hradeckého Messiho´ budou spoléhat i dnes, kdy na Všesportovní stadion dorazí lídr z Plzně, který má podle Pilaře jeden z nejlepších týmů v lize. „Především směrem dopředu mají výborně poskládané mužstvo. Na krajích rychlé hráče, uprostřed režiséra Horvátha. Ale paradoxně mají problémy s koncovkou,“ vidí Pilař mužstvo Viktorie.

Na zápas s Plzní se těší. „Viktoria tady určitě nebude jen bránit. Mohl by to být dobrý fotbal. Chceme vyhrát, ale já bych bral i bod,“ dodává Václav Pilař.

(raš, vac)