V neděli totiž čeká viktoriány utkání 9. kola domácí HET ligy proti Bohemians Praha. Výkop je v 15.00 hodin v Doosan Areně.

Klokani drží v tabulce osmé místo. Na podzim obrali favority soutěže – pražské „S“. Na Spartě remizovali 1:1 a doma se Slavií 0:0. „Bohemka je pracovité a dobře organizované mužstvo. Jejich hra je důsledná a důrazná, takže nás samozřejmě čeká těžký soupeř,“ varoval trenér Pavel Vrba.

Ten předpokládá, že Bohemians bude vycházet z dobře zajištěné obrany a čekat na chyby Plzně. „Doufám, že se chyby nedopustíme a že brzy vstřelíme gól. Pak věřím, že by to mohlo být pro diváky zajímavé utkání, protože i Bohemka by více útočila,“ tvrdil lodivod Viktorie.

Vrba počítá s tím, že Jan Kovařík a Roman Hubník ještě nastoupí za juniorku.

Pro většinu fotbalistů Viktorie půjde o běžný zápas. Neplatí to však v případě Milana Havla a Radima Řezníka. První je totiž odchovancem Bohemians Praha a druhý se chystá na dvousté ligové utkání.

„Hodně se těším. Pro mě to bude nová zkušenost a specifický zápas, protože celý život jsem byl v Bohemce. Těším se na souboje s Martinem Dostálem,“ řekl Milan Havel, který před sezonou přestoupil právě z Bohemians Praha do Plzně.

Třiadvacetiletý fotbalista slíbil, že vypíše za vítězství odměnu. „Teď jsem v Plzni a doufám, že vyhrajeme. Před reprezentační pauzou chceme mít pořád plný počet bodů,“ uvedl Havel.

„Naposledy jsme v Plzni s nimi hráli 1:1, již tehdy se potvrdilo, že nejde o jednoduchého soupeře,“ přidal postřeh Radim Řezník.

„Občas se na statistiky dívám do magazínu Viktorián, ale jinak to moc nesleduji. Každopádně jsem za to rád,“ dodal Řezník k metě 200 ligových startů.