La Finca, Plzeň – Bez Limberského, Hubníka i dalších stabilních členů základní sestavy, kteří dostali volno, nastoupili fotbalisté Viktorie Plzeň do předposledního přípravného utkání na soustředění ve Španělsku. Viktoriáni porazili dánské Odense 2:0 a neprohráli ani v sedmém přípravném zápase. Utkání se konalo v La Fince, vzdálené lehce přes 100 kilometrů od sídla plzeňského týmu v Benidormu.

„Dnes nastoupila jedna jedenáctka bez střídání. Stále jsem ve hře viděl zádrhely v kombinaci zapříčiněné především menší sehraností sestavy. Výsledek je ale pozitivní," hodnotí utkání trenér Roman Pivarník.

Začátek utkání provázely nepřesnosti na obou stranách. Do první vážnější šance se dostali hráči Odense, brankář Petr Bolek však dokázal střelu Caspera Nielsena z hranice velkého vápna vyrazit. Plzeňští hrozili především Zemanovými centry z levé strany, žádný ale zužitkovat nedokázali. V 18. minutě se po výborné přihrávce dostali do úniku dva Viktoriáni proti jedinému obránci soupeře. Tomáš Poznar se rozhodl pro individuální zakončení a přesnou střelou na přední tyč překonal brankáře dánského celku.

Do gólové příležitosti se dostal v 21. minutě útočník Joan Simun Edmundsson, míč ale zblízka poslal jen do míst, kde stál připravený Bolek, který jeho pokus zlikvidoval. Odense bylo střelecky aktivnější, Plzni dělala starosti riskantní rozehrávka, které se nedokázala vyvarovat. V 38. minutě napřáhl k dalekonosnému pokusu opět Nielsen. Míč rozezvučel břevno za Bolkovými zády, naštěstí se ale odrazil mimo branku. Do kabin odcházeli fotbalisté Viktorie s jednobrankovým vedením.

Hned v úvodu druhé půle se v šanci zjevil Edmundsson, přízemní střelu ale dokázal Bolek vytěsnit mimo branku. O chvilku později vyslal plzeňský brankář dlouhým výhozem do brejku Jana Kopice. Padesátimetrové sólo však neúspěšně zakončil slabou střelou přímo do gólmana. V 58. minutě fauloval Aleš Matějů na hranici vlastní šestnáctky Anderse Jacobsena. K exekuci přímého kopu z výhodné pozice se postavil Edmundsson, jeho pokus levačkou ale trefil jen zeď. Skóre uzavřel v 68. minutě svým dalším zásahem v utkání Poznar, ke kterému propadl míč po chybě domácí obrany. Nikým neobtěžován měl na zakončení dost času a rozvlnil síť už podruhé v zápase. „Je to pro něj jen dobré. Jsem rád, že se ofenzivní hráči začínají postupně prosazovat," chválí trenér Viktorie.

Ve čtvrtek čeká plzeňské fotbalisty od 15.30 generálka na ligu proti korejskému mužstvu Daejeon Citizen. „Čekám lepší kombinaci, protože mužstvo, které nastoupí, má za sebou dost zápasů a tím pádem bude sehranější. Věřím, že zápas splní to, co od něj očekáváme," odhaduje Pivarník.

FC Viktoria Plzeň – Odense BK 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 18., 68. Poznar. ŽK: 41. Vacovský, 57. Matějů – 45+1. Pedersen.

Sestavy:

Viktoria: Bolek – Matějů, Vacovský, Hájek, Janža – Kopic, Hromada, Hlavatý, Zeman – Bakoš – Poznar.

Odense: Grytebust – Desler, Petersen (67. Laursen), Tingager, Pereira (67. Jönsson) – Nielsen (46. Thrane), Thomasen (67. Jensen), Tverskov (46. Uzochukwu), Greve (81. Veber) – Edmundsson (67. Welbeck-Maseko), A. Jacobsen (81. Eskesen).