Ke třem bodům ale vedla pro Plzeň hodně trnitá cesta. Hned ve čtvrté minutě zápasu se znatelně narušily plány hostujícího týmu. Nejlepší střelkyně a klíčová hráčka Plzně Miroslava Mrázová si zvrtla kotník a musela vystřídat.

Liberecké hráčky tak byly rázem na koni, ale nedařilo se jim najít recept na plzeňskou defenzivu. Viktoriánkám se naopak podařilo nečekaně udeřit. Po rohovém kopu se dostal míč k Jessice Vargové.

Ta nahradila zraněnou Mrázovou tím nejlepším možným způsobem, když rozvlnila domácí síť a poslala Plzeň vodení. Do šaten tak šly o pauze spokojenější Plzeňanky.

Filip Suchý.
Reprezentace v přípravě pokračuje v Plzni. I s trojicí hokejistů Škodovky

„Začátek zápasu ovlivnilo nucené střídání Mirky Mrázové, která se zranila hned v prvních minutách. Na holkách byla znát nervozita, úplně jsme z toho vypadli. Nám se rozpadly plány, s kterými jsme do toho šli, museli jsme tedy improvizovat. Ale jakžtakž jsme první půli zvládli. Krásnou branku dala Jessica Vargová, která nás uklidnila. Zbytek prvního poločasu jsme odehráli již v klidu,“ hodnotil první část trenér Plzně Daniel Prokop.

Po změně stran přidal Liberec na obrátkách a dostával pod tlak plzeňské hráčky. Viktoriánky však odolávaly a udržely nakonec hubené vítězství až do závěrečného hvizdu.

„Ve druhé půli jsme to ubojovali. Musíme uznat, že soupeř byl přesnější a důraznější. Hodně nás napadal, měl velký tlak, ale ustáli jsme to. Velmi cenné a ubojované vítězství,“ mohl být spokojený kouč Viktorie.

Po zisku tří bodů tak mají Plzeňanky boj o čtvrtou příčku ve svých rukou.

PUSA PARTNERCE. Plzeňský záložník Lukáš Kalvach a jeho gólová oslava.
Viktorián Kalvach věnoval gól těhotné přítelkyni

Další zápas sehrají ženy Viktorie už ve středu, kdy přivítají v Dobřanech od 17.30 silnou pražskou Spartu. Klíčový duel ale čeká svěřenkyně trenéra Daniela Prokopa v neděli. Pokud uspějí v Dobřanech nad Duklou Praha, skupina o titul je již s největší pravděpodobností nemine.

Liberec - Plzeň 0:1

Poločas: 0:1. Branka: 35. Vargová. Sestava Plzně: Holíková – J. Lukáčová, Z. Lukáčová, Beštová, Tauberová, Pacandová, Kolorosová, Polcarová, Mrázová (4. Vargová, 76. Pavlíčková), Ivaničová, Němcová (55. Mikešová). Trenér: Daniel Prokop.