„Stejně jako utkání s Hamburkem (3:3), i předtím ty s druholigovými českými týmy, nám tento zápas pomohl. Šlo o to, aby kluci pochopili, jaký styl chceme hrát. S každým zápasem, kdy góly dáváme, se utvrzují, že tento styl je dobrý. Posouvají se každým dnem dál a dál,“ pochvaloval si nový plzeňský asistent Jan Trousil.

„Teď se jenom soustředíme, abychom do startu ligy všechno vyladili, jak chceme. Jde to výsledkově i herně, ale pořád je na čem pracovat,“ doplnil asistent trenéra Miroslava Koubka.

Po příjezdu do městečka nedaleko známého zimního střediska Kitzbühl, které má necelé čtyři tisícovky stálých obyvatel, ale v zimě jejich počet mnohonásobně vzroste, nic nenapovídalo tomu, že se tady na sezonu chystá loňský účastník Ligy mistrů.

Fotbalisté Viktorie Plzeň v prvním přípravném zápase na herním kempu v rakouském Westendorfu remizovali s německým Hamburkem 3:3.
VIDEO: Kdo je největší makáč z týmu? Já, to je jasný, culil se kapitán Hejda

I kvůli tomu klidu na přípravu sem jezdí viktoriáni pravidelně, začali už za trenéra Pavla Vrby a pokračují tak i za všech jeho následovníků. Jen v době covidu jednou vyrazili o kousek dál.

„Nic nám tady nechybí. Máme všechno, co potřebujeme – skvělý hotel, dobré jídlo, perfektně připravené hřiště. A to všechno v nádherném prostředí,“ vypočítával 34letý obránce Radim Řezník, který je tady už pojedenácté. „A jako každý rok jsme tady maximálně spokojení,“ dodal služebně nejstarší viktorián.

Poklidný chod Westendorfu narušil až nájezd plzeňských fanoušků, kteří byli zvědaví na přátelák s Karlsruhe. Někteří z nich se tady stavěli cestou z dovolené u moře, další přijeli na otočku z Plzně a dva kotelníci tady zůstali od pátečního utkání s Hamburger SV (3:3). Všichni společně viděli výhru Viktorie 3:0. V generálce na ligu nastoupí viktoriáni v nedalekém Kufsteinu v pátek proti dánskému FC Kodaň.

Plzeňský obránce Radim Řezník během jednoho z tréninků v rakouském Westendorfu.
Obránce Řezník zůstal v Plzni a pojedenácté ladí formu ve Westendorfu