„Zatím to byl nejtěžší soupeř v přípravě, Ústí hrálo organizovaně a aktivně napadalo. Dali jsme rychlý gól a měli jsme i spoustu dalších šancí. Ale ty jsme nedali. Doufám, že jsme si jejich proměňování schovali na další zápasy,“ zhodnotil utkání Michal Bílek, asistent trenéra Michala Bílka.

Zvlášť ve druhém poločase se několikrát vyznamenal hostující gólman David Němec. Viktoriáni nastoupili bez rekonvalescentů Kopice, Kalvacha i mladého Míky, kvůli zdravotním problémům chyběli i obránce Havel s Hybšem. A tak dostali šanci mladíci z béčka Tomáš Jedlička a Karel Žilák.

Trenér Josef Parlásek připravuje svůj tým na start jarní soutěže
Béčko Viktorie se připravuje i s posilou Pospíšilem z Kladna

Ve 14. minutě odstoupil kvůli lehkému zranění i francouzský střelec Jean-David Beauguel, po dalších deseti minutách opustil hřiště i mladý obránce Josef Koželuh. Další zápas čeká plzeňské fotbalisty ve středu, v Luční ulici nastoupí od 11 hodin proti Zbrojovce Brno.

Viktoria Plzeň – FK Ústí n./L. 1:0

Poločas: 1:0. Branka: 1. Sýkora. Rozhodčí: Petřík – Mokrusch, Volf. Diváci: 300.
Viktoria Plzeň – 1. poločas: Tvrdoň – Řezník, Hejda, Pernica, Koželuh (25. Žilák) – Káčer, Bucha – Sýkora, Šulc, Mosquera – Beauguel (14. Jedlička). 2. poločas: Tvrdoň – Kayamba, Kaša, Gabriel, Žilák – Ndiaye, Janošek – Čermák, Jedlička, Potočný – Chorý.
Ústí n/L.: Plachý (46. Němec) – Švanda, Hudec (46. Gonzalez), Brak, Kurka (46. Cantin) – Čičovský (46. Čítek), Miskovič (77. Vukotić) – Černý (68. Čičovský), Onije (68. Jakš), Ogiomade (46. Emmer) – Krobot (46. Písačka).