Fotbalisté mistrovské Viktorie porazili v úvodním zápase zimní přípravy rivala z Plzně čtvrtý tým divize SK Petřín 3:1.

Viktoria šla v první půli do vedení 2:0 po brankách Kopice a Chorého, těsně před poločasem korigoval hostující Demeter.

Ve druhé půli oba celky prostřídali sestavu a konečnou podobu výsledku dal jeden z mladíků, kteří nastoupili v dresu lídra ligové tabulky Kronus.

„Bylo znát, že šlo o první zápas. Ale i tak si myslím, že to bylo solidní. Vytvořili jsme si dostatek příležitostí, bohužel jsme proměnili jenom tři,“ prohlásil plzeňský asistent Pavel Horváth.

O poznání spokojenější byl jeho petřínský protějšek, který si přál uhrát solidní výsledek a vstřelit gól. Obojí se splnilo. „A mohlo to být ještě lepší, třetí gól jsme inkasovali až v závěru,“ usmíval se trenér Radek Vodrážka.

„I náš výkon mě potěšil, přestože jsme dali šanci všem hráčům z kádru. Ve druhé půli to bylo až nadstandardní. Byl to fajn zápas a pro kluky zážitek,“ doplnil trenér divizního celku.

V dresu Viktorie si odbyl premiéru brankář Zadražil, který přišel na hostování z Táborska, a ve druhé půli si navlékl kapitánskou pásku.

V té první ji měl další z nováčků Květ. Další zimní posila útočník Vydra zatím nehrál, protože dohání tréninkové manko.

„Po zranění kolena sedm nebo osm měsíců netrénoval, začíná od nuly. Hlavní je, aby se nezranil. Je to hráč, který toho má za sebou tolik, jako nikdo z kádru, a měl by být posilou. Nechceme nic uspěchat,“ vysvětloval plzeňský asistent Horváth.

Nehráli ani další rekonvalescenti (Tijani, Jemelka, Sýkora), ale u nich je situace nadějnější. „Všichni by se měli v nejbližších dnech, týdnech vrátit úplně k týmu,“ prozradil Horváth.

Chyběl i nemocný Staněk a volno dostali i Pilař, Vlkanova a Mosquera.

Včera si navíc brzy řekl o střídání Řezník a už potřetí v sezoně se zranil útočník Kliment (kotník). „Bohužel to není na týden. Hrozí, že nestihne začátek jara,“ litoval asistent plzeňské Viktorie.

Proti Petřínu dostali šanci někteří mladíci z juniorky.

„Potřebovali jsme doplnit počet, známe je z béčka, Většina už s námi trénovala. Uvidíme, jak to bude v dalších dnech,“ nenaznačil, jestli zamíří i na soustředění do Benidormu. Tam sehrají viktoriáni další tři přípravné zápasy. s německým Heidenheimem (13. 1.), Ferencvároš Budapešť (16. 1.) a norským Molde (20. 1.). Ještě předtím je čeká sobotní (10.30) utkání s Pardubicemi.

Viktoria Plzeň - SK Plzeň-Petřín 3:1

Poločas: 2:1

Branky: 15. Kopic, 27. Chorý, 89. Kronus – 41. Demeter.

Viktoria Plzeň – 1. poločas: Zadražil – Holík, Kaša, Hejda, Havel – Bucha, Kalvach – Kopic, Květ, Jirka – Chorý.

2. poločas: Zadražil – Řezník (55. Holík), Kaša, Pernica, Gaszczyk – Pešek, Modou – Jirka, Vrba, Kronus – Bassey.

Trenér: Michal Bílek.

SK Petřín – 1. poločas: Edelman – Brož, Maxa, Kohout, Klich, Bednář, Tětek, Zajíček, Jandoš, Vanc, Demeter.

2. poločas: Suchý – Treml, Dan Vodrážka, Trojovský, Štefl, Vinkler, Heller, Jílek, Provod, Šimáně, Jan Vodrážka.

Trenér: Radek Vodrážka.