Stovky fanoušků totiž mířily do pražského Edenu na zápas Viktorky s Kodaní. Na druhém nástupišti, odkud odjížděl speciální vlak, panovala výborná nálada. Odevšad se ozývaly zvuky trubek i pokřik: „Viktorka, Viktorka!“

„Na zápas se těším jako malý kluk na Vánoce. Věřím, že to Viktorka zvládne. Je jedno, jaký bude výsledek, hlavně aby byl postup,“ říká fanoušek Jiří Svoboda, který využil možnosti jet vlakem zadarmo. „Je to lepší než jet autobusem. Určitě bude lepší atmosféra,“ dodává Svoboda.

Po železnici se na klíčové utkání vypravil i Vilda Bostl. „Jsem rád, že nemusím nic platit, a navíc si ještě můžu dát v klidu pivko,“ směje se Bostl. Za bujarého jásotu souprava vyrazila na pražské Vršovice v 16:45 hodin.

Při míjení stanice v Rokycanech fanoušci z oken pokřikovali a lidé, kteří stáli na zastávce, jim mávali. V podobném duchu se odehrála celá cesta. Každou chvilku se vagony nesly viktoriánské pokřiky.

S plnou parádou přijeli Plzeňáci i do Prahy. Příjezd posádka vlaku oslavila bouřlivým skandováním z oken. Obyvatele hlavního města zaskočily pokřiky: „Viktorka Plzeň! Už jsme tady!“ Po chvíli ale začali lidé na nádraží fanoušky zdravit. Obrovský aplaus se pak ozval, když vlak dorazil do Vršovic. „Věřím, že to bude super zápas. Kluci hrajou úžasný fotbal, navazují na minulou sezonu, která byla vynikající. Snad jim to vydrží,“ říká Bostl.

Červenomodrá vlna se vyvalila z nádraží s hlasitým popěvkem: „Tak jsme z Plzně, no a co?“ Před nádražím Plzeňany zaskočily desítky policistů. Nechyběli těžkooděnci ani jízdní policie na koních.

„To je všechno kvůli nám?“ divil se jeden z viktoriánů. Cesta na stadion se odehrála v klidném duchu, muži zákona tedy naštěstí zasahovat nemuseli.