V dnešním zápase proti Teplicím, který začíná v Doosan Areně od 18 hodin a přímý přenos vysílá O2TV Sport, neberou nic jiného než tři body.

„Naším jasným motivem je vítězství,“ potvrdil trenér Adrian Guľa, jenž má zatím důvěru vedení klubu.

Ale je jasné, že další ztráta už by pro něho mohla mít fatální následky. Vždyť o jeho odvolání se nějakou dobu spekuluje.

A není se čemu divit.

Viktoriáni už čtyři zápasy v řadě nevyhráli, získali v nich jen bod. Na tak mizernou bilanci nejsou poslední léta v Plzni zvyklí.

A další utkání je čeká jen pár dnů po sobotní blamáži v Jablonci, kde ztratili poločasové vedení 2:0 a nakonec prohráli 2:3. „Je lepší, že jsme mohli okamžitě přepnout na dalšího soupeře,“ myslí si však trenér Viktorie.

Ilustrační foto.
Zápas pro nadaci: leukémie nemá pauzu

„Chceme navázat na první poločas v Jablonci, v němž jsme podali kvalitní výkon. Věřím, že už konečně naše fanoušky potěšíme,“ pokračoval Adrian Guľa.

V šedi výsledků a výkonů jeho svěřenců ho potěšil alespoň návrat zraněných hráčů Havla a Kayamby. „Dneska už s námi trénoval i Pišta Mihálik,“ připomněl dalšího maroda. Mimo hru tak už zůstávají jen zadáci Kaša s Hybšem a záložník Kopic.

Na rozdíl od Plzně jejich dnešní soupeř nedávno sáhl k výměně trenéra. Pod novým koučem Radimem Kučerou vyhrály Teplice v Mladé Boleslavi (2:0) a naposledy v sobotu doma remizovaly s Olomoucí (1:1).

„Viděli jsme oba ty zápasy. Změna jim přinesla novou energii. Ale bez ohledu na to věřím, že doma předvedeme svoji sílu, budeme soudržnější. Potřebujem co nejdřív ukončit špatnou sérii a vrátit se na vítěznou vlnu,“ doplnil trenér Guľa.

Povede se mu tým probrat?