Speciál se stodvacetičlennou výpravou hráčů, sponzorů a několika českých novinářů dosedl na letištní plochu pětadvacet minut před polednem středoevropského času (v Istanbulu bylo v tu chvíli o hodinu více – pozn. red.).

Zatímco zhruba osmdesátičlenná skupina sponzorů, hostů a novinářů byla odbavena standardní cestou, o hráče se starala najatá agentura.

A ta včera lámala rekordy.

„Pro hráče byl připraven na letišti speciální průchod. Okamžitě byli odbaveni, naskákali do přichystaného autobusu a za padesát minut od přistání byli v hotelu v posteli a odpočívali,“ říká obchodní ředitel Viktorie Plzeň Aleš Pangrác.

Ten společně s generálním manažerem západočeského klubu přijel do Istanbulu už o den dříve, aby zkontrolovali, zda je na zápas všechno nachystáno.

A hned museli řešit problém.

„V hotelu, který jsme měli zajištěn pro většinu výpravy, bylo kvůli technické závadě vytopeno celé patro a museli jsme rychle najít náhradu. To se nám ve spolupráci se zmíněnou agenturou podařilo a našli jsme ubytování ve dvou jiných hotelech. Hráčů se to naštěstí nedotklo, ti bydlí jinde, aby měli zajištěn klid a soukromí,“ vysvětluje Pangrác.

Obchodní ředitel Viktorie si práci turecké agentury pochvaluje.

„Vybírali jsme ji s předstihem, byli jsme v Turecku už minulý týden. Měli jsme na stole několik nabídek od českých i tureckých agentur a nakonec jsme vybrali, zdá se, tu správnou. Zatím si nemůžeme na nic stěžovat,“ říká spokojeně Aleš Pangrác.

Fotbalisté včera po obědě odpočívali a večer si zatrénovali na stadionu Besiktasu, po nich se na dnešní odvetu Evropské ligy na stejném trávníku připravovali domácí svěřenci trenéra Bernda Schustera.

Viktoriány čeká dnes od půl deváté ráno snídaně, potom se budou rozcvičovat v uzavřeném parku nedaleko hotelu a ještě do oběda stihnou zhlédnout video z prvního utkání s Besiktasem v Praze.

„Po obědě následuje odpočinek, svačina, příprava na utkání a odjezd na stadion,“ líčí dnešní celodenní program fotbalistů Viktorie Plzeň Aleš Pangrác.

Samotné utkání třetího předkola Evropské ligy začíná ve 21.00 místního času, tedy ve 20.00 hodin středoevropského letního.