„Když někdo řekne, že šance jsou z hlediska domácího prostředí pro Dritu v odvetě padesát na padesát, tak by to tak nějak mohlo být,“ pravil plzeňský trenér Miroslav Koubek už po úvodním domácím zápase.

Zkušený záložník Jan Kopic patří i letos do sestavy plzeňské Viktorie.
Kopic před odletem vzpomínal, jak si v Kosovu za nároďák nezahrál

V něm viktoriáni nedokázali překonat obranný val soupeře, přestože měli převahu, ale teď plzeňští trenéři očekávají od Drity odvážnější výkon.

Koubkův asistent Marek Bakoš přitom odkazoval na loňské pohárové utkání kosovského vicemistra s belgickými Antverpami, odkud si tým Drity přivezl také bezbrankovou remízu, ale doma prohrál 0:2.

Fotbalisté Viktorie Plzeň si zatrénovali na stadionu v kosovské Prištině, kde je čeká odveta 2. předkola Evropské konferenční ligy. Jejich trenér Miroslav Koubek už předtím odpovídal na dotazy novinářů.Fotbalisté Viktorie Plzeň si zatrénovali na stadionu v kosovské Prištině, kde je čeká odveta 2. předkola Evropské konferenční ligy. Jejich trenér Miroslav Koubek už předtím odpovídal na dotazy novinářů.Zdroj: FC Viktoria Plzeň

„Drita byla doma odvážnější, otevřenější. To se všechno dá očekávat i teď. Musíme se připravit, že nebudou jen bránit, ale i hrát nepříjemně do útoku. Soupeř bude doma sebevědomější,“ vypozoroval jeden z asistentů trenéra.

Až na trojici dlouhodobých marodů (Pernica, Havel, Čihák) mohou trenéři Viktorie vybírat sestavu z kompletního hráčského kádru, ale oproti lize s Hradcem Králové (1:1) se dají očekávat změny. „Máme nějaké alternativy, bavíme se o tom,“ nepotvrdil nic konkrétního asistent Bakoš při odletu.

Zdroj: Youtube

„O sestavě máme skoro jasno, řešíme jeden otazníček,“ upřesnil o den později přímo v Kosovu plzeňský kouč Miroslav Koubek.

„K soupeři máme respekt. Drita nejsou žádní zajíci, už čtvrtý rok hrají kvalifikace o poháry. Doma jsme si to zkomplikovali. Ale víme, že máme svoji kvalitu a předpoklady to zvládnout,“ doplnil 71letý trenér Viktorie.

Navzdory tomu, že ještě nikdy v pohárové Evropě svůj tým (Baník, Mladou Boleslav nebo Plzeň) neprovedl nástrahami kvalifikačních kol. Naposledy to bylo právě na lavičce Viktorie. Jeho tým po nadějném vítězství 2:1 v Izraeli prohrál s Maccabi Tel Aviv doma 0:2. I to ho o pár dní později stálo místo.

Trenér Miroslav Koubek v boji o Evropu

Evropská liga 2010/2011 - Baník Ostrava – Dněpr Mogilev 0:1 (venku) a 1:2 (doma). Evropská liga 2011/2012 - Mladá Boleslav – AEK Larnaka 0:3 (venku) a 2:2 (doma). Evropská liga 2012/2013 -  Mladá Boleslav – Akureyry (Island) 3:0 (doma) a 1:0 (venku) Mladá Boleslav – Twente Enschede 0:2 (venku) a 0:2 (doma). Liga mistrů 2015/2016 - Viktoria – Maccabi Tel Aviv 2:1 (venku) a 0:2 (doma). Konferenční liga 2023/2024 - Viktoria Plzeň – FC Drita 0:0 (doma), ??? (venku).

Jan Sýkora kráčí do letištní haly na ruzyňském letišti, odkud se viktoriáni vydali už v úterý směr Kosovo.
Tričko, kraťasy a kufry. Podívejte se, jak Plzeň odletěla do Kosova