Když hrála loni v srpnu plzeňská Viktoria v Hradci Králové, nastoupil záložník Adam Vlkanova ještě v dresu soupeře. A musel skousnout krutou porážku 1:2, kterou zařídil vítězným gólem šest minut před koncem Chorý. Ale krátce nato přestoupil na západ Čech.

Zdroj: Youtube

A právě doma s Hradcem teď 28. ledna od 15 hodin vstoupí viktoriáni do jarní části FORTUNA:LIGY. Osmadvacetiletý záložník by tentokrát rád stál na straně vítězů. „Strašně se na ten zápas těším. Mám obrovskou motivaci vyhrát. Věřím, že dorazí hodně fanoušků, třeba aby bylo rovnou vyprodáno,“ hlásil ze soustředění ve španělském Benidormu po bezbrankové remíze s Ferencvarosem Budapešť.

Ale dlouho nebylo jasné, zda start jara vůbec stihne. První přípravné zápasy kvůli zranění vynechal, poprvé nastoupil až v pondělí.

Plzeňský fotbalista Jan Sýkora.
Jan Sýkora píše z Benidormu: Víc času teď trávím u fyzioterapeutů

„Doufal jsem, že budu v pořádku a start ligy stihnu. Jsem rád, že už jsem mohl naskočit do zápasu. Zdraví drží. Na hřišti jsem se cítil dobře, ani kondičně jsem nepociťoval nějaké manko,“ pochvaloval si Adam Vlkanova, jenž střídal v 59. minutě Nigerijce Durosinmiho a bylo na něm vidět, že si návrat na trávník užívá.

„Je dobře, že jsme mohli odehrát tak kvalitní zápas, za každou takovou konfrontaci jsme rádi,“ připomněl, že Ferencvaros vyhrál jednu ze skupin Evropské ligy a doma vede s náskokem osmi branek. Z tohoto pohledu je bezbranková remíza cenná.

Zdroj: Youtube

„A spravedlivá, šance byly na obou stranách. Udrželi jsme vzadu nulu, to se vždycky cení. A nikdo se nezranil, což je další plusový bod,“ vrátil se Vlkanova ještě k pondělnímu utkání.

„Jen doufáme, že příště dáme víc gólů,“ přál si směrem k páteční generálce (začátek v 15.00) s norským mistrem FK Molde.

Fakta

Zeptejte se Lukáše Kalvacha!

Deník nabízí svým čtenářům jedinečnou možnost zahrát si na novináře. Ve čtvrtek vám zprostředkujeme online rozhovor s Lukášem Kalvachem ze soustředění fotbalistů Viktorie Plzeň ve španělském Benidormu.

Svoje otázky můžete posílat už teď, až do čtvrtečního poledne. Ve 13.00 pak usedne záložník Lukáš Kalvach ve Španělsku k počítači a začne odpovídat.

Dotazy posílejte na e-mail: zdenek.soukup@vlmedia.cz