Šest kol před koncem soutěže mají zajištěnu účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu. To v Plzni nepamatují už dlouho.

Západočeši mají náskok osmnácti bodů na předposlední Příbram. Teoreticky by Viktorii mohli Středočeši dohnat, ale nebylo by jim to nic platné. S Plzní mají horší bilanci vzájemných zápasů.

Viktoria tak může hrát v klidu a bez zbytečných nervů. „Oba týmy, Plzeň i my, jsme už mimo pásmo sestupu. A podle toho vypadala hra v první půli. Z obou stran to byl uvolněný, pohlednější fotbal než ve druhé půli,“ říká bývalý hráč Viktorie Jiří Skála, který obléká dres Českých Budějovic.

„Po přestávce už to byl spíše boj, přibyly i emoce, ale obojí k fotbalu patří,“ dodává Skála.

Remízu nakonec brali oba trenéři. „Vzhledem k vývoji zápasu je to asi spravedlivý výsledek. Mohli jsme vyhrát, ale nakonec i prohrát,“ uvedl trenér hostů František Cipro.

S dělbou bodů se smířil i domácí kouč Stanislav Levý. „Otočili jsme zápas a vypadalo to na výhru. Potíže nám dělaly standardní situace soupeře a on z jedné v závěru vyrovnal. Musím uznat, že remíza je nakonec spravedlivá,“ řekl Levý.