Poslední zápas před vlastním publikem v sezoně fotbalistům Viktorie Plzeň vyšel na jedničku. Dnes porazili Jablonec 1:0 brankou Filla a podařila se jim odveta za nedávnou porážku v poháru. A z trávníku je vyprovázel potlesk tribun. Zaslouženě.

Už to však vypadalo, že téměř čtyři tisícovky diváků gól neuvidí. Západočeši ovšem v závěru zápasu i v horkém počasí, které aktérům na trávníku rychle ubíralo síly, vystupňovali tempo. A byli po zásluze odměněni.

Sedm minut před koncem zpracoval míč domácí záložník Trapp, posunul ho k Fillovi a ten levačkou trefil pravý horní roh Špitovy branky.

„Fotbal v takovém vedru, to je spíše o vůli. O to více si vážím toho, že mužstvo dokázalo v závěrečných dvaceti minutách přitlačit soupeře na jeho polovinu. Přišly šance a nakonec jsme se dočkali i vítězného gólu,“ komentoval výkon svých svěřenců trenér Viktorie Stanislav Levý.

Lodivod Viktorie ocenil výkon celého mužstva a slova chvály našel i pro brankáře Daňka. „Podržel nás při šanci Smíška a po přestávce při hlavičce Fukala. Kdybychom prohrávali, bylo v tomhle počasí asi těžké obracet výsledek,“ přiznal trenér Plzně.

Až do tiskové místnosti bylo slyšet skandování fanoušků, kteří před tribunou vyvolávali jeho jméno. „To víte, že je to příjemné. Na podzim, když se nedařilo, volali něco jiného. Já se ale vždycky snažím odvádět profesionální práci. Jsem rád, že to fanoušci ocenili. Takové skandování se samozřejmě poslouchá lépe,“ usmíval se Stanislav Levý.

Jeho tým je kolo před koncem první Gambrinus ligy na páté příčce. A vychutnává si vydařenou sezonu.

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 97 1:0 (0:0)

Branka: 82. Fillo. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Handlíř. Žluté karty: Malcharek, Borek - Flachbart, Šísler. Diváci: 3749

Plzeň: Daněk - V. Procházka, Rada, Zakopal, Smola - Malcharek (73. Malár), Trapp, M. Jarolím (62. Psohlavec), Borek (77. Šíma) - Fillo, T. Krbeček. Trenér: Levý.

Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Fukal, Flachbart - Peškar (66. Šisler), Eliáš, Svátek, Petržela - Zeher (74. Weber), Smíšek. Trenér: Rada.