Plzeňské fotbalisty čeká náročný zápas, v Liberci nevyhráli dlouhých třináct let

Ačkoliv pohled na průběžné postavení dnešních soupeřů v tabulce svádí k tomu, že šestá Plzeň nebude mít se Severočechy mnoho práce, opak je pravdou. „Liberci si postupně uzdravují hráči, kteří byli vloni v základní sestavě a kteří zatím nehráli. Na to jistě na začátku sezony dopláceli. To mužstvo určitě nepatří v tabulce na to místo, kde momentálně figuruje,“ varoval před podceněním soupeře trenér plzeňské Viktorie Stanislav Levý.

Liberec zatím v letošní sezoně neokusil radost z vítězství a tuto černou sérii bude chtít doma jistě protrhnout. „Určitě půjdou nahoru, ale já chci věřit tomu, že to nebude už po zápase s námi,“ pokračoval Levý. „Chceme opět hrát aktivně. V žádném případě nebudeme čekat, co bude dělat Liberec,“ dodal.

Plzeň pod Ještědem nevyhrála už třináct let, ale kouč Viktorie si z této nelichotivé bilance nic nedělá. „Na tahle čísla se nesmíme dívat, jsou to jenom statistiky. Každý zápas je o něčem jiném. Jdeme do utkání s tím, že chceme uspět,“ řekl Levý.

Trenér Západočechů bude postrádat kapitána Martina Müllera, který má po utkání se Zlínem natržený zadní stehenní sval. Mimo hru bude dnes také Ondřej Vrzal, kterého trápí výron v kotníku.