Karabach, nebo Dudelange. Jeden z těchto fotbalových klubů čeká Viktorii Plzeň ve třetím předkole milionářské Ligy mistrů. Pravděpodobnější variantou je střet s ázerbájdžánským mistrem, který si v úvodním utkání druhého předkola vytvořil do odvety v Lucembursku solidní náskok 2:0.

„Los samozřejmě bereme jako realitu, protože z nabízených soupeřů jsme si opravdu nemohli vybírat. Budeme se snažit, abychom byli úspěšní. Příští týden hrají oba týmy v Lucembursku a chtěli bychom zápas vidět naživo. Určitě si najdeme o soupeřích hodně informací," řekl trenér Viktorie Roman Pivarník.

Los 3. předkola Ligy mistrů
zápasy 26. a 27. 7., 2. a 3. 8.
Mistrovská část:
Viktoria Plzeň – Karabach/Dudelange
Nemistrovská část:
Sparta Praha – Steaua Bukurešť 

V táboře českého mistra ligy nepanuje bůhvijaké nadšení. „Mám smíšené pocity, určitě bych si tam vybral jiného soupeře. Uvidíme, jak dopadne jejich odvetný zápas, radši bych letěl do Lucemburska než do Ázerbájdžánu, ale necháme se překvapit, jak to celé dopadne. Každopádně v odvetě budeme fandit Lucemburčanům," uvedl záložník Milan Petržela.

„Jestli chceme do Ligy mistrů, tak nás nemůže zajímat, s kým hrajeme a musíme porazit každého. Musíme se na ty zápasy skvěle připravit. Myslím si, že na 99 procent bude našim soupeřem Karabach," doplnil Roman Hubník.

Zatímco reprezentační stoper je bez zkušeností s ázerbájdžánským fotbalem, Petržela poznal sílu právě Karabachu před dvěma roky v přátelském zápase. „Hráli jsme s nimi tady v Rakousku přípravné utkání a prohráli jsme 0:3. Byl to pro nás nepříjemný soupeř," zalovil v paměti Petržela.

„Nesmíme přemýšlet nebo spekulovat nad cestováním, časovým posunem nebo počasím. Musíme udělat maximum pro postup," burcoval Petržela.

Cesta letadlem do Baku, kde Karabach hraje domácí zápasy, trvá čtyři hodiny. „Není to nějaký velký extrém, ale samozřejmě to není málo," mínil Pivarník.

S kým se Viktoria utká, se definitivně dozví 20. července, kdy je na programu odvetný zápas obou týmů. „Trenéři si jejich souboj určitě dobře rozeberou a z jejich dvojzápasu udělají nějaký sestřih. Je dobré, že uvidíme, jakým stylem oba týmy hrají, jak zahrávají standardní situace a podobně," mínil Hubník.

Karabach je trojnásobný ázerbajdžánský mistr. Loni vypadl ve třetím předkole Ligy mistrů s Celticem Glasgow. Rok předtím ve třetím předkole nestačil na Salcburk.

V týmu působí spousta zahraničních fotbalistů, například brankář Šehič z Bosny, albánský obránce Agolli, španělský útočník Dani Quintana nebo Brazilec Richard, který dal oba góly Karabachu proti Dudelangu. V kádru je sedm ázerbájdžánských reprezentantů, jedním z nich je kapitán Rašat Sadygov.

V osudí losu Ligy mistrů byl i český vicemistr Sparta Praha, která má jistotu, že narazí na Steau Bukurešť.

První zápasy třetího předkola Ligy mistrů se hrají 26. a 27. července, odvety 2. a 3. srpna. Viktoria Plzeň i Sparta by měly začínat na domácím hřišti.

Soupeře pro třetí předkolo Evropské ligy znají Mladá Boleslav (Neftči/Tetovo) 
a Liberec (Mödling/Gandža). Pokud postoupí Slavia, čeká ji Rio Ave.