Vedení západočeského klubu se v pondělí dohodlo se Sigmou na příchodu záložníka Martina Pospíšila. Dvaadvacetiletý fotbalista je odchovancem olomouckého fotbalu a do přípravy v Plzni se zapojí ve středu po dvoudenním volnu mužstva.

„Jsme velmi rádi, že jsme kádr dokázali zkvalitnit právě o Martina. Stejně jako v případě Tomáše Hořavy jsme tohoto olomouckého fotbalistu sledovali delší dobu, přes své mládí vykazuje stabilně vysokou výkonnost. Věříme, že se může i nadále zlepšovat. Po dohodě se Sigmou nebude Viktoria blíže komentovat podmínky tohoto transferu," řekl k nové hráčské akvizici generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Příchod Pospíšila uvítal i trenér Viktorie Pavel Vrba. „Martin je mladým hráčem, přesto již nasbíral dostatek zkušeností. Může týmu okamžitě pomoci, věřím, že také jeho adaptace na evropský fotbal proběhne díky hráčovu potenciálu a herní inteligenci bez jakýchkoliv problémů," míní kouč českého mistra.

Pro Martina Pospíšila je angažmá v Plzni novou výzvou. „Viktoria je v současné době nejlepším týmem u nás, možnost zahrát si Ligu mistrů je obrovskou motivací. Věřím, že týmu budu schopen pomoci a do Plzně se těším," uvedl Pospíšil.

Olomouc se mi nebude opouštět lehce, ale za novou výzvu v podobě plzeňského působení se těším. Konkurence je obrovská, ale to by mě naopak mohlo fotbalově posunout dopředu," dodal Martin Pospíšil.