Do Plzně přichází na přestup pravý obránce Radim Řezník z Baníku Ostrava. Dvaadvacetiletý fotbalista by měl na západě Čech podepsat smlouvu minimálně na tři roky. „Dohoda je těsně před podpisem,“ řekl předseda představenstva Baníku Jakub Kahoun.

Ostravský odchovanec Řezník, který v první lize debutoval v osmnácti letech, se stal na pravém kraji defenzivy stálicí v ostravské sestavě. „Z Baníku se mi neodchází lehce. A to hlavně kvůli skvělým fanouškům, na které nedám dopustit. Věřím, že se do Baníku ještě jednou vrátím,“ nechal se slyšet Řezník.

Ten měl na Bazalech smlouvu jen do konce této sezony a na dalším prodloužení se nedohodl. Kvůli tomu se vedení ostravského celku dostalo do nevýhodné vyjednávací pozice a bylo ochotno jednat s potencionálními zájemci o Řezníkově prodeji.

Před dvěma lety o Řezníka byl zájem i na evropské scéně, jeho odchod však přibrzdily zdravotní problémy a operace kolena. Viktoria v něm získala další posilu na pravou stranu obrany, kde už působí další bývalý ostravský fotbalista František Rajtoral.

Radim Řezník si tak bude moc splnit svůj velký sen a v plzeňském dresu si může zahrát slavnou Ligu mistrů. Svěřenci trenéra Pavla Vrby se v základní skupině střetnou s celky FC Barcelona, AC Milán a Bate Borisov. „Snem každého fotbalisty je zahrát si Ligu mistrů a ten se mi teď může splnit,“ zakončil Řezník.