Viktoria se v prvním poločase dlouho nemohla proti dobře organizované defenzivě Baníku prosadit.

Až ve 26. minutě Plzeňané obranu hostů přelstili. Petržela našel přesným centrem před brankou osamoceného Koláře, který z ideální pozice z pěti metrů hlavou přestřelil.

„Byla to stoprocentní šance, měl jsem ji proměnit," zpytoval svědomí Daniel Kolář.

O pět minut později se zaplněná Doosan Arena už dočkala. Chramosta důsledně atakoval ostravského stopera Kašu, který dlouho váhal s malou domů, až mu Chramosta míč sebral a vnikl do šestnáctky. Kaša ale plzeňského útočníka fauloval, byl vyloučen a Plzeň zahrávala penaltu.

Její exekuce se ujal Kolář, bezpečně ji proměnil a poslal svůj tým do vedení.

V závěru prvního poločasu se ještě opřel z pětadvaceti metrů do míče Hrošovský a míč se otřel o břevno.

V úvodu druhé půli měl po přihrávce střídajícího Tecla obrovskou šanci osamocený Procházka, ale místo do sítě poslal míč na tribunu.

V 75. minutě jásala Doosan Arena podruhé. Tecl přesně zacentroval na Vaňka, který přesnou hlavičkou poslal míč od tyče do sítě a zpečetil zaslouženou výhru Viktorie.

Hlasy trenérů - Miroslav Koubek (trenér Viktorie): „Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme herně jistější. Baník potvrdil pověst, která ho předcházela, že je pro soupeře nepříjemným mužstvem, které dokáže účinně napadat, vyjet dopředu ve větším počtu hráčů. Je to dobře organizované a bojovné mužstvo. Z hlediska vývoje zápasu nám pomohla individuální chyba soupeře a první branka. Baník pak hrál v početním oslabení, ale nebyl to vůbec jednoduchý zápas a je dobře, že jsme ho dokázali vyhrát. Chramostu jsem v poločase střídal, protože měl menší zdravotní hendikep. Utkání by dohrál, ale nechtěli jsme zbytečně riskovat, navíc měl už i žlutou kartu."

Tomáš Bernady (trenér Baníku): „Věděli jsme, v čem je síla Viktorky, zejména v domácím prostředí dokáže hrát nátlakově a velice nebezpečné jsou její útoky po stranách. Chtěli jsme tomu čelit změnami a zodpovědnou hrou dozadu. Třicet minut se nám to dařilo. Potom jsme bohužel po individuální chybě inkasovali a náš systém se zhroutil. Museli jsme udělat přesuny v sestavě a dopředu se už tolik nedostávali. Patnáct minut před koncem jsme dostali druhý gól a utkání se už jen dohrávalo. Stoper Kaša udělal chybu. Jestli byl faulován Chramostou, nedokáži těsně po zápase  posoudit, fotbalově to ale měl řešit úplně jinak."

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 2:0 (1:0). Branky: 32. Kolář z pen., 75. Vaněk. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Štěrba. ŽK: Hejda, Chramosta - Byrtus, Narh. ČK: 31. Kaša (Ostrava). Diváci: 11 072.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (70. Hořava), D. Kolář (80. Bakoš), Pilař - Chramosta (46. Tecl). Trenér: M. Koubek.
Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Kaša, Stronati, Sukup - Petrus (64. Narh), Šichor, Lindpere (58. Byrtus), Greguš, Štěpán - Azevedo (83. Kukec). Trenér: Bernady.