Plzeň – Bitva o lístky na božského Messiho nebo nezkrotného Ibrahimoviče začíná. Nevypukne však u klávesnic počítačů, ale v dlouhých řadách u pokladen ve Štruncových sadech. Viktoria od neděle rozjíždí prodej vstupenek na tři domácí zápasy Champions League. Fotbalový fanoušek si ale musí koupit balíček všech tří zápasů, pro každého šťastlivce jsou připravené maximálně tři balíčky. „Chceme tak alespoň částečně zabránit tomu, aby se s lístky kšeftovalo,“ vysvětluje postup klubu majitel Tomáš Paclík.

Za místo za bránou vysolí fanoušek 3200 korun, hlavní tribuna vyjde o tisícovku dráž. Jednotlivé lístky půjdou do prodeje jedině v případě, že Eden nebude vyprodaný. Ano, je už jasné, že Bate Borisov, AC Milán a FC Barcelona přijedou na stadion pražské Slavie, a ne do Štruncových sadů.

Pro plzeňské příznivce je zásadní, že se místa v pražském fotbalovém stánku nenabízí přes internet, ale pouze u pokladen. „Chceme mít na stadionu opravdu domácí atmosféru, přejeme si vstupenkami odměnit především fanoušky, kteří nechybějí na ligových zápasech v Plzni,“ připomíná generální manažer klubu Adolf Šádek.

V neděli a pondělí budou pokladny ve Štruncových sadech otevřené výhradně pro permanentkáře, od úterý 6. září se šance vystát frontu nabídne i dalším zájemcům. Až ve čtvrtek a pátek (8. a 9. září) se přidá v plnění fotbalových snů i pražský Eden, pokud tedy vůbec nějaké balíčky zbydou.

Až poté, pokud se na mapě Edenu najdou ještě bílá místa, přistoupí klub k prodeji jednotlivých lístků. Proti Borisovu nastoupí Horváth a spol. už 13. září.

Plzeňský klub ale zároveň pozastavil prodej permanentek. „Chceme tak předejít jednání spekulantů, kteří by si celoroční permanentku pořídili pouze s cílem získání vstupenek na atraktivní evropské duely,“ vysvětlil opatření generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Do Edenu znovu vyrazí desítky autobusů. „Zatím teprve připravujeme plány ve spolupráci s klubem, myslím ale, že minimálně 40 autobusů z Plzně vyjede,“ říká Antonín Dejmek, jeden z vůdců Pfans Viktorie.

Kdo bude chtít vyrazit na venkovní zápasy, musí si sáhnout hlouběji do kapsy kvůli zaplacení letenky nebo benzinu do auta. Nejvýhodněji z nabídky vychází milánské San Siro, vzdálené pouhých 800 kilometrů. Zpáteční let se dá sehnat u levných aerolinek za sedm stovek. Aréna Dynama Minsk, kde bude Bate hrát už je od Plzně 1300 kilometrů.

Ještě o tři stovky kilometrů dál leží stotisícový Nou Camp. Na duel s Viktorií prodává Barcelona lístky v rozmezí od 34 do 107 eur, tedy 830 až 2620 korun.

Balíček na Ligu mistrů

- Vstup na 3 zápasy – 13. 9. Bate, 1.11. Barcelona, 6.12. AC Milán
- Cena: 3200 Kč za bránu, 4200 Kč hl. tribuna, 3700 Kč 2. tribuna
- Prodej: Štruncovy sady – 4. a 5. 9. (8 – 17 hod.) – permanentkáři, 6. – 9. 9. – ostatní; Eden 8. – 9. 9.
- Potom samostatné lístky – Bate 400 – 600 Kč, Barcelona 1600 – 2000 Kč, Milán 1200 – 1400 Kč