Vytrvalé sněžení a pětistupňový mráz včera v areálu v Luční ulic přivítaly v úvodu zimní přípravy fotbalisty Viktorie Plzeň. Sníh neustále zasypával umělý trávník a kustod musel v průběhu tréninku přivézt lépe viditelné oranžové míče.

Trenéra Karla Krejčího počasí překvapilo, ale nezaskočilo.

„Už jsem si myslel, že trénink, který jsem připravil, budeme muset upravit. Nakonec jsme to ale zvládli a odtrénovali všechno tak, jak jsme si naplánovali," komentoval úvodní tréninkovou jednotku kouč Viktorie Karel Krejčí.

Na první trénink se prý těšil. „O dovolené jsme si odpočinul, navštívil jsem rodiče, známé, ale ke konci už jsem se těšil do práce," usmíval se kouč Viktorie.

Na rozdíl od trenéra kapitán Viktorie Daniel Kolář takové nadšení z prvního tréninku nesdílel. „Přiznám se, že jsem se moc netěšil. Všichni víme, že zimní příprava je nutné zlo, ale je to potřeba," prohlásil Daniel Kolář.

„Mráz a sníh tomu nepřidaly. Čekal jsem o dovolené na sníh, abych si zalyžoval, ale on přišel až teď. Minulý rok to ale bylo úplně stejné a vyhráli jsme titul. Třeba se to bude letos opakovat," smál se kapitán Viktorie.

Trenér Karel Krejčí má na začátku zimní přípravy v kádru 26 hráčů. Úvod přípravy nestihli kvůli nemoci jen Michal Ďuriš i Radim Řezník, který se vrací po téměř roční pauze zaviněné zraněním kolene.

Mimo mužstvo se připravuje také záložník Václav Pilař, který stále rehabilituje po zranění a do plného tréninku by se mohl zapojit až v závěru přípravy. V týmu také chyběl stoper Václav Procházka, který dolaďuje přestup do tureckého Osmanlisporu.

Působení ve Viktorii po vzájemné dohodě ukončil asistent trenéra Kamil Tobiáš.

V některých médiích se v závěru roku objevily informace, že Viktorii by měl opustit i zkušený obránce František Rajtoral. „S Frantou i nadále počítám. Pokud vím, tak žádná nabídka na stole neleží," vyvrátil spekulace o odchodu Rajtorala kouč Krejčí.

Zimní přípravu s Viktorií naopak včera zahájila pětice hráčů, kteří na podzim hostovali v jiných prvoligových klubech – Roman Hubník (Olomouc), Jan Suchan, Matěj Končal, David Štípek (všichni Příbram) a Michael Krmenčík (Dukla Praha).

Viktoria, která přezimuje v ligové tabulce na prvním místě s náskokem tří bodů před Spartou, stráví úvodních 12 dnů přípravy v domácím prostředí, kde sehraje dva zápasy. V sobotu 9. ledna viktoriáni začnou zápasem v rámci projektu „Kopeme za fotbal", následně vyzvou ve středu 
13. ledna třetiligovou Jiskru Domažlice.

Viktorii čekají v rámci zimní přípravy dvě zahraniční soustředění. V Turecku se utká s německým Duisburgem a bulharským celkem Ludogorec Razgrad. Na konci ledna pak vyrazí na Maltu, kde změří síly s Legií Varšava, norským Stabaekem a ruským Těrekem Groznyj.