Losy skupin a program skupiny Viktorie Plzeň najdete na konci článku.

Barcelonský Nou Camp a milánské San Siro. Právě na tyto dva stadiony se v letošní Lize mistrů podívají fotbalisté Plzně. Rozhodlo o tom čtvrteční losování základních skupin v Monaku.

To českému mistrovi přisoudilo za soupeře ve skupině H dva atraktivní, ale i nesmírně náročné soupeře. Obhájce prestižní trofeje Barcelonu a AC Milán.

Čtvrtým do party pak bude nevyzpytatelný běloruský Borisov, se kterým se Plzeň utkala před dvěma lety na turnaji v Soči.

Hvězdná parta z Barcelony, točící se kolem Lionela Messiho, bude jistě masivním lákadlem pro fanoušky. Spokojenost ve čtvrtek neskrývali ani plzeňští fotbaloví hrdinové.

„To je bomba. Vždy jsem si přál zahrát si jednou proti Barceloně, nebo Realu. Nyní se mi ten sen splní,“ říká s nadšením David Limberský. Během okamžiku se mu zaplnila paměť telefonu s gratulacemi od známých a kamarádů.

„Bude to svátek nejen pro plzeňský fotbal. Moc se na ty zápasy těším.“ Přáním, ale i cílem plzeňských fotbalistů, bude hrát důstojnou roli ve skupině a v co nejlepším světle reprezentovat český fotbal.

„Pokud chceme postoupit, tak to může být jedině na úkor Bate, se kterým se podle mého budeme prát o třetí místo,“ dodává sedmadvacetiletý odchovanec plzeňského fotbalu.

„Hrát proti nejlepšímu mužstvu světa, mít ve skupině takového giganta jakým je AC Milán, to je opravdu super,“ říká kapitán Viktorie Pavel Horváth a hned dodává:

„Tyhle zápasy by si s námi měli užívat i všichni fanoušci fotbalu. Já věřím, že tomu tak bude. Pokusíme se nezklamat a třeba i postoupit.“

„Nevím, jestli je to nejtěžší skupina, ale je pravdou, že Barcelona s Milánem jsou zárukou neskutečné fotbalové kvality,“ ví kouč Pavel Vrba.

Rozdělení do skupin fotbalové Ligy mistrů

Sk. A: Bayern Mnichov, Villarreal, Manchester City, Neapol.
Sk. B: Inter Milán, CSKA Moskva, Lille, Trabzonspor.
Sk. C: Manchester United, Benfica Lisabon, Basilej, Otelul Galati.
Sk. D: Real Madrid, Lyon, Ajax Amsterodam, Dinamo Záhřeb.
Sk. E: Chelsea, Valencie, Leverkusen, Genk.
Sk. F: Arsenal, Marseille, Olympiakos Pireus, Dortmund.
Sk. G: Porto, Šachtar Doněck, Petrohrad, APOEL Nikósie.
Sk. H: Barcelona, AC Milán, Borisov, Plzeň.

Program skupiny H

1. kolo - 13. září: Barcelona - AC Milán, Plzeň - Borisov
2. kolo - 28. září: Borisov - Barcelona, AC Milán - Plzeň
3. kolo - 19. října: AC Milán - Borisov, Barcelona - Plzeň
4. kolo - 1. listopadu: Borisov - AC Milán, Plzeň - Barcelona
5. kolo - 23. listopadu: AC Milán - Barcelona, Borisov - Plzeň
6. kolo - 6. prosince: Barcelona - Borisov, Plzeň - AC Milán